Abonentní řada B

Online objednávka předplatného

Abonentní řada B


Ivana Kovalčíková, Marek Zvolánek, Ludmila Peterková, Eduard Šístek, Igor Ardašev - to je pouze stručný výčet sólistů, kteří se představí v rámci abonentní řady B. Cyklus uvede opusy osvědčených českých autorů (Dvořáka, Janáčka, Fibicha), nabídne však také světovou premiéru díla současného českého skladatele Petra Wajsara či kompozici zlínského rodáka Tomáše Illeho. Opomenuti nebudou ani zahraniční hudební velikáni – například Mozart, Rimskij-Korsakov, Strauss, Šostakovič či Wagner. V abonentní řadě B v podání velkého symfonického orchestru zazní skladby z pokladnice světové hudby, jež jsou velmi působivé, a to mnohdy díky svým podmanivým a často i folklórně zabarveným melodiím.

Čt 18. 10. 2018

B1 ČESKÝ VEČER

Zdeněk Fibich: Bouře, op. 46, symfonická báseň
Leoš Janáček: Putování dušičky, koncert pro housle a orchestr
Antonín Dvořák: Romance pro housle a orchestr f moll, op. 11
Leoš Janáček: Taras Bulba

Sólista: Ivana Kovalčíková, housle
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
Dirigent: David Švec

Čt 8. 11. 2018

B2 ŠEHEREZÁDA

Povídání o hudbě 18.15 hodin – Malý sál

Leoš Janáček: Osud, orchestrální suita (úprava Tomáš Ille) PREMIÉRA
Tomáš Ille: Pražské čtvrti, koncert pro trubku a orchestr
Nikolaj Rimskij-Korsakov: Šeherezáda, op. 35

Sólista: Marek Zvolánek, trubka
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
Dirigent: Tomáš Brauner

Čt 24. 1. 2019

B3 SVĚTOVÁ PREMIÉRA

Povídání o hudbě 18.15 – Malý sál

Petr Wajsar: SVĚTOVÁ PREMIÉRA
Wolfgang Amadeus Mozart: Koncert pro klarinet a orchestr A dur, K 622
Igor Stravinskij: Petruška, orchestrální suita

Sólistka: Ludmila Peterková, klarinet
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
Dirigent: Tomáš Brauner

Čt 14. 2. 2019

B4 VELCÍ SYMFONIKOVÉ

Ludwig van Beethoven: Trojkoncert pro klavír, housle, violoncello a orchestr C dur, op. 56
Dmitrij Šostakovič: Symfonie č. 10 e moll, op. 93

Sólisté:
Park Ki-ri, housle
Lee Hoo-seong, violoncello
Ei-Eun Shin, klavír
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
Dirigent: Tomáš Brauner

Čt 21. 3. 2019

B5 FOLKLÓRNÍ INSPIRACE

Leoš Janáček: Šumařovo dítě, balada pro orchestr
Aram Chačaturjan: Koncert pro violoncello a orchestr e moll
Gheorghe Enescu: Rumunská rapsodie č. 1 A dur, op. 11
Zoltán Kodály: Tance z Galanty

Sólista: Eduard Šístek, violoncello
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
Dirigent: Robert Kružík

Čt 25. 4. 2019

B6 IGOR ARDAŠEV

Wojciech Kilar: Krzesany
Wolfgang Amadeus Mozart: Koncert pro klavír a orchestr č. 14 Es dur, KV 449
Sergej Rachmaninov: Symfonické tance, op. 45

Sólista: Igor Ardašev, klavír
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
Dirigent: Jakub Klecker

Čt 16. 5. 2019

B7 GENIÁLNÍ RICHARDOVÉ

Richard Wagner: Tristan a Isolda, předehra
Richard Strauss: výběr z písní
Richard Strauss: Tak pravil Zarathustra, op. 30

Sólistka: Jana Kurucová, mezzosoprán
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
Dirigent: Tomáš Brauner

Nahoru