Čt, 6. 10. 2016, 19.00 hodin

SIMONA ŠATUROVÁ a JIŘÍ BRÜCKLER

Místo konání: Kongresové centrum Zlín  |  Pořadatel: Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.  |  Vstupné: 390,- 330,- 280,-

ZAHAJOVACÍ KONCERT FESTIVALU HARMONIA MORAVIAE 2016

W. A. MOZART: Don Giovanni, Kouzelná flétna, Figarova svatba
CH. GOUNOD: Faust a Markétka
G. DONIZETTI: Nápoj lásky
G. ROSSINI: Lazebník sevillský

Sólisté: SIMONA ŠATUROVÁ soprán
               JIŘÍ BRÜCKLER, baryton

dirigent: VOJTĚCH SPURNÝ

Simona Šaturová patří k nejžádanějším interpretkám právě mozartovského repertoáru, je stálým hostem Théâtre de la Monnaie v Bruselu, kde kromě rolí Ilie, Sandriny a Servilie úspěšně ztvárnila i Violettu a Gildu. Často spolupracuje s Aalto-Musiktheater v Essenu a Oper Frankfurt. Mohli jsme ji rovněž slyšet v Buenos Aires, Aténách, Paříži a mnoha dalších operních metropolích. Působí rovněž jako koncertní pěvkyně, vystupovala například v Carnegie Hall s Philadelphia Orchestra či na Salzburger Festspiele. K dirigentům, se kterými spolupracuje, patří Christoph Eschenbach, Manfred Honeck, Ádám Fischer, Jiří Bělohlávek, Helmuth Rilling, Iván Fischer, Christopher Hogwood, Tomáš Netopil a Philippe Herreweghe.

Z důvodu nemoci došlo ke změně sólisty.

Hlavní partner koncertu

Kongresové centrum Zlín