Út, 24. 4. 2018, 19:00 hod.

F3 TOLAR QUINTET

Místo konání: Kongresové centrum Zlín  |  Pořadatel: Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.  |  Vstupné: 100,-

J. S. BACH: Triová sonáta G dur, BWV 1039
K. STAMIC: Kvartet Es dur op. 19, č. 1
J. BRAHMS: Klarinetový kvintet h moll, op. 115

TOLAR QUINTET:
BARBARA TOLAROVÁ, housle
JÁN VINDIŠ, housle
LEOŠ ČERNÝ, viola
KAROLÍNA ZÍVALÍKOVÁ, violoncello
JIŘÍ TOLAR, klarinet

Karolína Zívalíková pochází z Prešova, absolvovala Státní konzervatoř v Bratislavě a Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni. Během studií získala několik soutěžních úspěchů – tři první ceny na Mezinárodním festivalu A. Procházky, dvě třetí místa na Heranově violoncellové soutěži v Ústí nad Orlicí, druhou cenu na Mezinárodní violoncellové soutěži v rakouském Liezeně ad. Zúčastnila se mnoha mezinárodních mistrovských kurzů a absolvovala desítky koncertů doma i v zahraničí. Působila ve Slovenské filharmonii, Slovenském komorním orchestru, Webern Sinfonietta, Camerata Polonia, Wiener Symphoniker ad. V současnosti působí na pozici zástupce koncertního mistra violoncell ve Filharmonii Bohuslava Martinů. Společně s klavíristkou Zuzanou Králikovou Pohůnkovou hrají jako Duet le anam od roku 2012.

Došlo ke změně programu i účinkujících původně plánovaného koncertu DUET LE ANAM

L. van Beethoven: Sonáta pro violoncello g moll č. 2, op. 5
B. Martinů: Čtyři věty
N. Ticciati: Sonata in G pro violoncello a klavír „Hommage to J. S. Bach"