St, 3. 4. 2019, 19:00 hod. - Mimořádné koncerty

FRAGILE


Daft Punk, Pharrell Williams, Jason Mraz, Leonard Cohen, Lorde, Sting

Soňa Norisová, soprán
Jana Golis, soprán
Kamila Apetauer soprán
Helena Krajčiová, alt
Svetlana Rymarenko, alt
Slavo Košecký, tenor
Peter Lacho, tenor
Martin Madej, tenor
Jozef Hečko, bas
Braňo Kostka, dirigent a producent

Vokální skupina Fragile je složená z populárních osobností známých z různých televizních seriálů, divadelních, muzikálových produkcí či TV show.V ČR účinkovala například v pořadech Show Jana Krause, Snídaně s Novou, Sama doma, Dobré ráno, Handicapovaný sportovec roku a celé řadě dalších. Fragile patří nejen ke slovenské, ale bez nadsázky také k evropské a capella špičce; vystupuje nejen v České republice, ale také ve Francii, Polsku či Rakousku. Uskupení je trojnásobným držitelem ocenění Hudební skupina roku 2013, 2014 a 2015 v diváckém hlasování ankety OTO (Osobnosti televizní obrazovky) a nositelem Krišťálového křídla za Album roku 2013 od slovenského Zväzu autorov a interpretov. Roku 2008 dokonce reprezentovalo Slovensko na světové výstavě EXPO 2008 ve Španělské Zaragoze. Fragile se věnuje interpretaci známých světových rock-pop hitů v působivých a velmi zajímavých originálních a cappella aranžmá – tedy výhradně bez hudebních nástrojů. Veškerá hudba tak bude tvořena pouze hlasem a ústy interpretů v komorním provedení. Jisté instrumentální prvky se pak v jejich hlasech uplatňují jako rytmická opora.

Repertoár koncertu Fragile bude sestávat z písní světových i domácích interpretů jako například Queen, Sting, John Lennon, Richard Müller, Jason Mraz, Lorde, The Flying Pickets, Pharrell Williams, Leonard Cohen, The Real Group a dalších. Mezi novinky bude patřit skladba Lady Carneval od Karla Gotta, Dvě malá křídla tu nejsou od Fugees a Heleny Vondráčkové, irská národní skladba The Parting Glass, Get Lucky od Daft Punk, dále Fero od kapely Elán, Good Old Fashion Lover Boy od skupiny Queen a aranže dalších známých hitů této legendární britské formace. Program koncertu tedy zacílí na široké divácké publikum; na své si tak bezpochyby přijdou všichni milovníci kvalitní muziky.

Koncerty ve dnech 3. a 4. dubna 2019 jsou součástí Fragile CZ tour 2019, které navazuje na loňské úspěšné turné, kdy skupina koncertovala na mnoha pódiích v řadě českých měst.

Kongresové centrum Zlín

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika
Nahoru