B

So, 11. 10. 2014, 19.00

HM / ROLANDO VILLAZÓN

Místo konání: Kongresové centrum Zlín  

J. MASSENET, G. BIZET, G. PUCCINI, F. CILEA
G. DONIZETTI, G. VERDI, G.GIMÉNEZ, R. SOUTULLO, M. RAVEL, M. PENELLA MORENO

 

Sólisté:

ROLANDO VILLAZÓN, tenor

PUMEZA MATSHIKIZA,soprán

Filharmonie Bohuslava Martinů
Dirigent: GUERASSIM VORONKOV


 

Rolando Villazón se narodil v Mexico City. Studoval zde na Národní hudební konzervatoři a poté se zdokonaloval v programech pro mladé umělce při operních domech v Pittsburghu a San Francisku. Jeho věhlas se rozšířil po vítězství v soutěži Operalia Plácida Dominga v roce 1999, proto se rychle prosadil namezinárodní scéně. Po sérii neuvěřitelně úspěšných debutů v evropských operních domech se stal jedním z nejvyhledávanějších pěvců své generace.

K jeho stěžejním rolím, kterými na sebe strhl pozornost, patří: Werther, Nemorino, rytíř Des Grieux, Hoffmann, Vévoda mantovský, Alfréd, Faust, Romeo, Alessandro, Lucio Silla, Don José, Lenskij, Don Carlo, Don Ottavio, Ferrando, Edgard a Gianni Schicchi. Jako uznávaný operní i koncertní umělec se představil s předními orchestry, dirigenty i pianisty na koncertních pódiích po celém světě. Zároveň se prosazuje také jako úspěšný režisér. V roce 2007 podepsal exkluzivní smlouvu s Deutsche Grammophon. Do dnešní doby se všechny tituly, které nahrál, staly bestsellery a získaly mnoho zlatých a platinových desek v Německu i Rakousku.

Sezonu 2013-2014 zahájil Rolando Villazón jako Mozartův Lucio Silla na Musikfestu Bremen a Mozart také v celé této sezoně dominoval. Při turné s Mozartovými koncertními áriemi navštívil Berlín, Londýn, Paříž, Dortmund, Prahu a Vídeň.

Lyrický soprán Pumezy Matshikizy je označován jako „jeden z neúžasnějších současných operních hlasů“ (Independent). Sopranistka patří k operním hvězdám, které přicházejí z Jižní Afriky. Studovala na Univerzitě v Kapském Městě u prof. Virginie Davids, po té odešla studovat Královskou hudební akademii v Londýně. V lednu 2010 získala první cenu v Mezinárodní pěvecké soutěži Veronica Dunne a stala se díky tomuto vítězství členem Klasické opery v Londýně. Poslední dvě sezony byla členkou Stuttgartské státní opery, objevila se v představeních Falstaffa, Bohémy (Nanetta a Mimi), Čarostřelce (Anička), Figarovy svatby (Zuzanka), Dona Giovanniho (Zerlinka), Kouzelné flétny (Pamina). V sezoně 2013 – 14 s Julem Drakem vystoupila ve Wigmore Hall. Exkluzivně natáčí pro Decca Classics, její CD vychází v tomto roce. V této sezoně ji očekává debut v Opeře v Curychu, kromě turné s tenoristou Rolandem Villazónem bude mít první vystoupení s BBC Symphony a Královským Liverpoolským filharmonickým orchestrem.

Ruský dirigent, klavírista, houslista a skladatel Guerassim Voronkov se věnuje jak opernímu, tak symfonickému repertoáru. Mezinárodní uznání si získal zejména jako specialista na ruskou a španělskou hudbu. Spolupracuje s řadou pěvců světového renomé (Montserrat Caballé, Plácido Domingo, Carlos Álvarez, Ofèlia Sala, Jelena Obrazcovová ad.) a pracoval po boku slavných dirigentů jako Bertrand de Billy, Valerij Gergiev, Riccardo Muti, Antoni Ros Marbà, Gennadij Rožděstvenskij, Peter Schneider a Sebastian Weigle. V roce 1991 se přestěhoval do Barcelony, kde založil Camerata Mediterranea Orchestra. Od roku1998 stojí v čele Symfonického orchestru barcelonské konzervatoře a od roku 2004 působí jako dirigent Orquesta Simfònica de l’Acadèmia del Gran Teatre del Liceu v Barceloně. Kromě řady koncertních programů se zde podílel na více než 50 představení oper Wagnera, Šostakoviče, Janáčka, Čajkovského, Musorgského, Verdiho, Berga, Pucciniho, Richarda Strausse, Bartóka a mnoha dalších autorů.

 

Vstupenek se začnou prodávat v pondělí 28.4.2014.

Cena vstupenek:         VIP kategorie    3.400,- Kč (včetně rautu po koncertě)
                                        1.kategorie        2.200,- Kč
                                        2.kategorie        1.800,- Kč
                                        3.kategorie        1.300,- Kč

 

   Projekt vznikl ve spolupráci s U-Live.

 

Projekt vznikl ve spolupráci s Nachtigall Artists.

 

 

 Hlavní partner koncertu.

Kongresové centrum Zlín

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika