B

4. 6. 2021

FBM hraje opět v Kongresovém centru

FBM hraje opět v Kongresovém centru

Koncert, jenž se uskuteční 1. července v 19 hod., si rozhodně zaslouží pozornost všech milovníků houslí. Z dílny Petra Iljiče Čajkovského vyslechnete výjimečné dílo, které v sobě skrývá mnoho krásných melodií a je dodnes řazeno k technicky nejnáročnějším opusům svého druhu. Koncert z roku 1878 provede Dalibor Karvay, jeden z nejvýznamnějších slovenských houslistů a v současnosti první koncertní mistr Vídeňských symfoniků.

Ve druhé části pak zazní dvojice suit Edvarda Griega, který dílo původně zkomponoval jako scénickou hudbu k Ibsenově dramatické básni Peer Gynt. Tento hudební počin zajistil svému autorovi celosvětovou popularitu.

Orchestr Filharmonie Bohuslava Martinů bude řídit jeho šéfdirigent Tomáš Brauner.

 

 


Abonenti FBM, kteří se na pokladně prokáží platnou předplatenkou na sezonu 2021/22, mají nárok na slevu 30% ze vstupného.
Slevu jde uplatnit jen na pokladně, popřípadě můžete telefonicky či mailem požádat o úpravu ceny rezervace z prodejního webu. (pokladna@filharmonie-zlin.cz, gargulakova@filharmonie-zlin.cz, propagace@filharmonie-zlin.cz) nebo telefonicky (577 005 742, 734 641 782, 739 683 675).