Út, 27. 11. 2018, 19:00 hod. - Abonentní řada A

A2 KBS SYMPHONY ORCHESTRA


Antonín Dvořák: Karneval, op. 92, předehra
Sergej Rachmaninov: Koncert pro klavír a orchestr č. 3 d moll, op. 30
Petr Iljič Čajkovskij: Symfonie č. 5 e moll, op. 64

Yekwon Sunwoo, klavír
KBS SYMPHONY ORCHESTRA
Yoel Levi, dirigent

Koncem listopadu do Zlína zavítá prvotřídní jihokorejský symfonický orchestr KBS Symphony Orchestra ze Soulu. Toto prominentní těleso patří ve své domovině mezi nejstarší symfonická uskupení – jeho historie sahá do roku 1956, kdy byl založen při společnosti Korean Broadcasting System (odtud ona zkratka KBS), tedy veřejnoprávní instituci, jež v jižní části Korejského poloostrova poskytuje služby v oblasti rozhlasového a televizního vysílání. Z hlediska umělecké kvality se zároveň jedná o jeden z nejlepších asijských orchestrů; vystupoval v těch nejprestižnějších světových koncertních síních a s těmi nejvýznačnějšími interprety, díky čemuž si za dobu své více než šedesátileté existence vybudoval vynikající renomé.

Symfonické těleso ze Soulu nejprve uvede orchestrální předehru Antonína Dvořáka zvanou Karneval, v závěru večera pak zazní v pořadí pátá symfonie Petra Iljiče Čajkovského.
Tato dvě díla budou lemovat jednu z nejkrásnějších a současně technicky nejnáročnějších kompozic určených pro sólový klavír a orchestr, a sice Rachmaninův třetí klavírní koncert. Zmíněné dílo, které se i v dnešní době těší mimořádné oblibě především díky svým okouzlujícím romantickým tématům, provede korejský pianista Yekwon Sunwoo. I přes svůj mladý věk již tento interpret ve své kariéře dosáhl pozoruhodných úspěchů: v jeho bohaté sbírce titulů z mnoha mezinárodních soutěží vyniká zejména vítězství v proslulém Van Cliburnově klání pianistů za rok 2017, tedy v jedné z nejprestižnějších klavírních soutěží v celosvětovém měřítku.

Celý program zazní pod taktovkou izraelského maestra a hlavního dirigenta KBS Symphony Orchestra Yoela Leviho, jenž na této pozici působí od roku 2014.

Kongresové centrum Zlín

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika
Nahoru