St, 3. 4. 2019, 19:00 hod.

FRAGILE

Místo konání: Kongresové centrum Zlín  Pořadatel: Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.  

Pharrell Williams, Jason Mraz, Freddie Mercury, Leonard Cohen, Sting, Ed Sheeran, Camila Cabello

Soňa Norisová, soprán
Jana Golis, soprán
Kamila Apetauer soprán
Helena Krajčiová, alt
Svetlana Rymarenko, alt
Slavo Košecký, tenor
Peter Lacho, tenor
Martin Madej, tenor
Jozef Hečko, bas
Braňo Kostka, dirigent a producent


Vokální skupina Fragile je složená z populárních osobností známých z různých televizních seriálů, divadelních, muzikálových produkcí či TV show.V ČR účinkovala například v pořadech Show Jana Krause, Snídaně s Novou, Sama doma, Dobré ráno, Handicapovaný sportovec roku a celé řadě dalších. Fragile patří nejen ke slovenské, ale bez nadsázky také k evropské a capella špičce; vystupuje nejen v České republice, ale také ve Francii, Polsku či Rakousku. Uskupení je trojnásobným držitelem ocenění Hudební skupina roku 2013, 2014 a 2015 v diváckém hlasování ankety OTO (Osobnosti televizní obrazovky) a nositelem Krišťálového křídla za Album roku 2013 od slovenského Zväzu autorov a interpretov. Roku 2008 dokonce reprezentovalo Slovensko na světové výstavě EXPO 2008 ve Španělské Zaragoze. Fragile se věnuje interpretaci známých světových rock-pop hitů v působivých a velmi zajímavých originálních a cappella aranžmá – tedy výhradně bez hudebních nástrojů. Veškerá hudba tak bude tvořena pouze hlasem a ústy interpretů v komorním provedení. Jisté instrumentální prvky se pak v jejich hlasech uplatňují jako rytmická opora.

Repertoár koncertu Fragile bude sestávat z písní světových i domácích interpretů jako například Queen, Sting, Richard Müller, Jason Mraz, Pharrell Williams, Ed Sheeran a dalších. Mezi novinky bude patřit skladba Lady Carneval od Karla Gotta, Dvě malá křídla tu nejsou od Fugees a Heleny Vondráčkové, Fero od kapely Elán, Good Old Fashion Lover Boy od skupiny Queen a aranže dalších známých hitů této legendární britské formace. Program koncertu tedy zacílí na široké divácké publikum; na své si tak bezpochyby přijdou všichni milovníci kvalitní muziky.

Koncerty ve dnech 3. a 4. dubna 2019 jsou součástí Fragile CZ tour 2019, které navazuje na loňské úspěšné turné, kdy skupina koncertovala na mnoha pódiích v řadě českých měst.

Kongresové centrum Zlín

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika