Čt, 12. 12. 2019, 19:00 hod. - Abonentní řada C

C3 VÁNOCE MARTINA CHODÚRA


Hallelujah, The Power of Love, Deck the Halls, Coventry Carol, Guardian Angels, Mary, Did You Know, Síla mít rád

MARTIN CHODÚR, zpěv
PATRICIA JANEČKOVÁ, soprán
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
MAREK PRÁŠIL, dirigent

Martin Chodúr si po dvouleté usilovné práci splnil velký sen – natočil album se šedesátičlenným symfonickým orchestrem pod vedením dirigenta Marka Prášila s repertoárem, který dlouho střádal. Společně s dramaturgem Janem Adamem sestavili poslouchání vskutku slavnostní, tak či onak směřující k Vánocům, snad pro všechny z nás nejkrásnějším rodinným svátkům roku. Album Hallelujah (Vánoční písně a koledy) vydal v říjnu 2018 Supraphon a repertoár z něj Martin Chodúr představí na dvou koncertech s Filharmonií Bohuslava Martinů.

Vedle zmíněného sólisty se představí další výrazná tvář mladé generace umělců, sopranistka Patricia Janečková.

Jakmile se do těchto vánočních písní a koled, které v rámci večera zazní, zaposloucháte, zajisté si vzpomenete na příběhy, které jsou s nimi neodmyslitelně spjaty. Je v nich poselství lásky a naděje, které potřebujeme nejen o Vánocích.

„Na vánoční repertoár jsem se rozhodl soustředit i proto, neboť vánoční koledy a písně zpívám i mému synovi Martínkovi, který se narodil 1. lednaroku 2016. Ukázalo se, že je má rád a dokáže při jejich poslechu klidně sedět a pěkně poslouchat. Tedy pokud zrovna netančí po celém bytě! Koledy a vánoční písně jsou součástí naší společné kultury a je důležité,abychom je uchovali i pro další generace. Nikdo si ke koledám nezíská vztah, pokud je slyší jen ve škole nebo v televizi. Slyšet je doopravdy, z úst svých rodičů, v té krásné atmosféře svátků, je nenahraditelné. Právě tomuto pocitu se chci přiblížit na tomto albu i na svých vánočních koncertech. Mám pocit, jako bych je zpíval sám svému synovi, a nejen cizím lidem ve tmě. Jsou to pro mě vskutku magické okamžiky a já doufám,že pro posluchače budou taky.“

Martin Chodúr

Kongresové centrum Zlín

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Filharmonie Bohuslava Martinů. o.p.s.

  • Ulice: nám. T. G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika
Nahoru