Čt, 12. 3. 2020, 19:00 hod.

C6 OPERNÍ GALA

Místo konání: Kongresové centrum Zlín  Pořadatel: Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.  Vstupné: 490,- 420,- 360,-

Slavné výstupy z oper A. Thomase, W. A. Mozarta, Ch. Gounoda, G. Donizettiho, G. Bizeta, J. Offenbacha, G. Verdiho ad.

PETR NEKORANEC, tenor
ZDISLAVA BOČKOVÁ, soprán
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
MARTIN LEGINUS, dirigent


Březnový koncert zařazený do abonentního cyklu C bude mít vskutku hvězdné obsazení. Vůbec poprvé se totiž ve Zlíně představí zdaleka nejvýraznější osobnost nastupující české pěvecké generace, tenorista Petr Nekoranec. Sedmadvacetiletý mimořádně talentovaný umělec je i přes svůj mladý věk velmi žádaným interpretem, o čemž svědčí zejména jeho pravidelná spolupráce s těmi nejprestižnějšími operními institucemi i symfonickými orchestry. Roku 2016 se stal frekventantem prominentního Lindemannova programu v newyorské Metropolitní opeře, a to jako vůbec první Čech, který byl do tohoto významného dvouletého projektu přijat. V minulosti úspěšně působil v mnichovské Bavorské státní opeře, počínaje loňským zářím začal zastávat pozici sólisty opery ve Stuttgartu. Z velkého množství interpretačních ocenění lze jmenovat kupříkladu jeho absolutní vítězství v Mezinárodní soutěži Francesca Viñase pořádané v Gran Teatre del Liceu v Barceloně, zisk druhého místa v jedné z nejnáročnějších světových pěveckých soutěží Concours International de Chant konané ve francouzském Toulouse či semifinálovou účast význačné Mezinárodní pěvecké soutěže královny Sonji v Oslu. V lednu loňského roku Petr Nekoranec převzal další prestižní cenu, a sice ocenění Classic Prague Awards v kategorii Talent roku 2017.

Společně s Petrem Nekorancem se na pódiu Kongresového centra představí další z výrazných talentů české pěvecké školy, sopranistka Zdislava Bočková. Pořad, který nabídne atraktivní výběr z operní tvorby kupříkladu Georgese Bizeta, Gaetana Donizettiho, Charlese Gounoda či Ambroise Thomase bude uveden za řízení Martina Leginuse, stálého dirigenta Slovenského národního divadla.

 

 

Abonentní cyklus C je vyprodán stávajícími předplatiteli.

O zážitek z těchto koncertů však nemusíte přijít. Každý koncert cyklu je reprízován a již nyní si můžete zakoupit vstupenky na tyto mimořádné koncerty.

Od 1.8.2019 se budou na pokladně FBM prodávat přístavky ke koncertům cyklu C.

Kongresové centrum Zlín

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika