B

Čt, 1. 4. 2021, 19:00 hod.

C6 ON THE WAVE - přesun

Místo konání: Kongresové centrum Zlín  Pořadatel: Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.  Vstupné: 490,- 420,- 360,-

Koncert se přesouvá do sezony 2021/2022, vstupenky a rezervace zůstávají v platnosti.

 

MICHAEL JACKSON / ED HEERAN / DAVID GUETTA /
BILLIE EILISH / ADELE / AVICII / RIHANNA /
ARIANA GRANDE / CLEAN BANDIT / MARTIN GARRIX /
JUSTIN BIEBER / JUSTIN TIMBERLAKE

 

COVER PARADISE:
MARCO ČAŇO, housle
JAKUB ŠEDIVÝ, kytara
ILIA CHERNOKLINOV, klávesy
JIŘÍ STEJSKAL, baskytara
PETER HRNČIRÍK, bicí nástroje

TEREZA MAŠKOVÁ, zpěv

FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
CHUHEI IWASAKI, dirigent


Koncert, který se ponese na vlně dnešní světové pop music propletené s klasickou hudbou, slibuje vpravdě jedinečnou show! Houslista Marco Čaňo a kapela Cover Paradise založená v roce 2017 představí cover verze nejznámějších světových melodií od Davida Guetty, Eda Sheerana, Michaela Jacksona, Ariany Grande, Aviciiho, Rihanny, Adele, Billie Eilish nebo hudební skupiny Clean Bandit. Současné populární songy se v jejich pojetí stávají mezigeneračními hity postavenými z hudby na profesionálních základech. Jejich první cover Symphony ocenilo shlédnutím na Youtube více než 450 tisíc uživatelů z celého světa. V roce 2018 vydali své debutové album Cover Paradise.

Houslista Marco Čaňo pochází z Moravy a inspiraci pro svou interpretaci a tvorbu čerpá jaksi samozřejmě a zásadně z moravského folkloru. Touhu žít hudbou v něm probudily první darované housle v dětství. Od 13 let byl věrným žákem Václava Hudečka na jeho Letní Akademii v Luhačovicích a od té doby housle doslova nepustil z ruky. Hudební dovednosti dále rozšiřoval při sólových recitálech, ale také při pouličních produkcích, které vyzkoušel jako teenager. Už při studiích na Akademii múzických umění v Praze koncertoval na světových pódiích s Českou filharmonií a Českým národním symfonickým orchestrem. Načerpal tak další inspiraci od mistrů s velkým M: Jiřího Bělohlávka, Semjona Byčkova, Ennia Morriconeho, Hanse Zimmera nebo Dannyho Elfmana v proslulých koncertních sálech jako Carnegie Hall, Medison Square Garden, Suntory Hall. Byť tam zažil krásné a inspirující okamžiky, vydal se svou vlastní cestou, což znamenalo začít zase znovu od začátku. Vedle uskupení Cover Paradise hraje Marco Čaňo také se smyčcovým kvartetem De Facto Quartet, s nímž absolvoval finálové kolo německé soutěže Das Supertalent.

V pozici sólistky se představí také Tereza Mašková, vítězka soutěže SuperStar z roku 2018, která se věnuje zejména hudbě žánrů pop a funky. Filharmonii Bohuslava Martinů bude řídit dirigent Chuhei Iwasaki, který pravidelně spolupracuje s předními orchestry v České republice i na Slovensku.

 

Abonentní cyklus C je vyprodán stávajícími předplatiteli.

O zážitek z těchto koncertů však nemusíte přijít. Téměř každý koncert cyklu je reprízován a již nyní si můžete zakoupit vstupenky na tyto mimořádné koncerty.

Od 3.8.2020 se budou na pokladně FBM prodávat přístavky ke koncertům cyklu C.

Kongresové centrum Zlín

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika