B

Ne, 21. 3. 2021, 15:30 hod.

D2 PODIVUHODNÝ TVOR DIRIGENT - přesun

Místo konání: Kongresové centrum Zlín  Pořadatel: Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.  Vstupné: 200,- 135,-

Koncert se přesouvá do sezony 2021/2022, vstupenky můžete vrátit v období 17. 3. – 27. 4. 2021.

 

Pro majitele vstupenek zrušených koncertů:

Pokud jste si v této sezoně zakoupili vstupné na jednotlivé koncerty jiných abonentních cyklů či mimořádné koncerty, jež se neuskutečnily a byly zrušeny, máte dvě možnosti:

  1. Budeme vděčni, pokud nám budete chtít vyjádřit podporu a vzdáte se vstupného. Pomůžete nám překonat toto náročné období.
  2. Máte právo na vrácení vstupného. Žádost můžete podat od 17. 3. do 27. 4. 2021 na pokladně FBM nebo mailem (pokladna@filharmonie-zlin.czgargulakova@filharmonie-zlin.czpropagace@filharmonie-zlin.cz). Finanční obnos budeme zasílat pouze bankovním převodem! Pro transakci k žádosti přiložte originály vstupenek (e-mailem stačí kopie) a potřebné bankovní údaje.

Prosíme o dodržení všech zmíněných termínů, později nebudeme moci na Vaše požadavky reagovat.

 

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit e-mailem (pokladna@filharmonie-zlin.czgargulakova@filharmonie-zlin.czpropagace@filharmonie-zlin.cz) nebo telefonicky (734 641 782, 739 683 675, 734 641 781).

 

 

MARTIN PÁŠMA, scénář
TOMÁŠ ILLE, hudba

 

FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
TOMÁŠ BRAUNER, dirigent


Copak je to za zvláštní druh? Přijde poslední, ještě se na něj čeká, kolegové ho vítají vestoje, návštěvníci koncertu potleskem. Vyleze na jakousi bedničku, k natěšenému publiku se však otočí zády a své tělo nevídaně rozpohybuje, jako by snad cvičil nebo tancoval. A hele, v ruce drží nějaký proutek! Nebude to tedy cvičenec, ani tanečník, půjde zřejmě o kouzelníka. Orchestr, který k tomu hraje, ho stále sleduje. Každý si všimne té zvláštnosti: ten podivný tvor na nic nehraje, přesto se zjevně těší nejen jakýmsi výsadám, ale především velké pozornosti. Když orchestr dohraje skladbu, hned se ten fištrón přestane pohybovat. Publikum spustí aplaus a hleďme, ten člověk se otáčí čelem k hledišti, klaní se, jako by skladbu odehrál sám! A k tomu ještě muzikanty nutí, aby se postavili a také se děkovali. Nakonec ještě dostane kytku, a zatímco orchestr zůstává, on odchází. Protože potlesk neustává, vrací se. Zase se klaní. Poté odchází a za ním i hudebníci. Celé to dění je pozoruhodné a proto i prozkoumáníhodné. Jednoho až napadá, jestli on ten podivný človíček s hůlkou ty muzikanty nějak neřídí! To by ovšem bylo i podivuhodné. A jak že se mu říká? Dirigent! Tedy na toho tvora si musíme posvítit! V novém pořadu Filharmonie Bohuslava Martinů si o dirigentech povíme vše. A věřte, že se i hodně nasmějeme!

Kongresové centrum Zlín

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika