B

Út, 22. 12. 2020, 19:00 hod.

VÁNOČNÍ E-KONCERT

Místo konání: Kongresové centrum Zlín  Pořadatel: Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.  

Koncert bude vysílán živě na webových stránkách a facebooku FBM.

 

JAKUB JAN RYBA
Česká mše vánoční

 

KRISTÝNA VYLÍČILOVÁ, soprán
MONIKA JÄGEROVÁ, alt
TADEÁŠ HOZA, tenor
ROMAN HOZA, bas

ČESKÝ FILHARMONICKÝ SBOR BRNO
Petr FIALA, sbormistr

FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
JAN KUČERA, dirigent


Filharmonie Bohuslava Martinů zakončí kalendářní rok 2020 uspořádáním tradičního Vánočního koncertu, na němž zazní ikonická Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Rodák ze západočeských Přeštic vytvořil zmíněné hudební dílo před více než dvěma sty lety jakožto vůbec první mší komponovanou na český text. Skladba je určená pro zpěvní sóla, smíšený sbor a orchestr a vypráví příběh o narození Krista a příchodu pastýřů do Betléma.

Není bez zajímavosti, že zlínský symfonický orchestr vůbec poprvé provedl populární „Rybovku" přesně před padesáti lety, koncem prosince roku 1970, a sice v tehdejším Domě umění. Od té doby Rybova mše zaznívá v podání zlínských filharmoniků takřka každoročně a její předvánoční uvádění se tak ve Zlíně stalo bez nadsázky tradicí.

V pozici sólistů se tentokrát představí mladí čeští pěvci Kristýna Vylíčilová, Monika Jägerová, Tadeáš Hoza a Roman Hoza, sborovou složku obstará Český  filharmonický sbor Brno. Provedení bude řídit dirigent Jan Kučera.

 

 

Letošní Česká mše vánoční bude mít netradiční podobu. Plánovaný Vánoční koncert jsme byli nuceni bohužel zrušit, o oblíbenou Rybovku však nepřijdete. V úterý 22. 12. 2020 v 19 hod. bude Filharmonie Bohuslava Martinů vysílat živě z Kongresového centra, nezapomeňte se k nám proto připojit na Facebooku či našich webovkách.

 

Pro majitele zakoupených vstupenek na původní Vánoční koncert:

1)    Budeme vděčni, pokud nám budete chtít vyjádřit svou podporu a vzdáte se vstupného. Pomůžete nám tak pokrýt náklady za stream a překonat toto náročné období.  

 2)    Máte právo na vrácení vstupného, proto budou peníze za neuskutečněné koncerty vypláceny do 31. 1. 2021. Finanční obnos budeme zasílat pouze bankovním převodem! Pro transakci vyžadujeme předložit na pokladně originály vstupenek, případně zaslat e-mailem (gargulakova@filharmonie-zlin.czpropagace@filharmonie-zlin.cz) kopie vstupenek a potřebné bankovní údaje.

Kongresové centrum Zlín

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika