5. 2. 2016

S NOVOSVĚTSKOU DO NOVÉHO SVĚTA

Filharmonie Bohuslava Martinů vystoupí jako první český orchestr po 57 letech v Indii

pod záštitou ministra kultury ČR, ministra zahraničí ČR, velvyslance ČR v Indii, hejtmana  Zlínského kraje a primátora statutárního města Zlín.

24.2.2016  BOMBAJ - TATA THEATRE

28.2.2016   KALKATA - KALA MANDIR AUDITORIUM

Indický premiér Pandit Jawarhlal Nehru v roce 1959 navštívil koncert České filharmonie a osobně předal dirigentu Karlu Ančerle květiny.

Filharmonie Bohuslava Martinů byla poctěna nabídkou reprezentovat Českou republiku a představit českou a evropskou klasickou hudbu publiku ve 2 indických městech.
Filharmonii Bohuslava Martinů bude řídit indický dirigent Debashish Chaudhuri, který od roku 2001 žije v České republice. Sólistkou Čajkovského Klavírního koncertu bude Jana Chaudhuri.

Indie je jednou z mála asijských zemí, která nemá stálý profesionální symfonický orchestr. Zájem o klasickou hudbu ale stále narůstá. Symfonický orchestr je nejbohatší, nejnáročnější a nejširší formou hudebního výrazu, který existuje v západní společnosti.

Tento jedinečný projekt dá příležitost 12 mladým indickým hráčům v Kalkatě vyzkoušet si, jaké je to hrát s profesionálním symfonickým orchestrem, umožní jim přiučit se moderní technikám interpretace a pedagogické metodiky na špičkové evropské úrovni. Prostředky získané na koncertech se využijí pro potřeby indických vesnických škol. Dirigent Debashish Chaudhuri ve spolupráci s Calcutta School of Music oznámí založení soukromého stipendijního programu pro talentované mladé indické hudebníky, kteří budou každý rok moci absolvovat kurzy v České republice.

Program koncertů:

B. SMETANA: Vltava