Výchovné koncerty pro školy

Nabídka výchovně-vzdělávacích pořadů pro žáky mateřských, základních a středních škol 2019–20

 

Výchovné koncerty pro I. stupeň

 

PRAGUE CELLO QUARTET (komorní)

25. 10. 2019 (v 8:30 a 10:15)  

Čtveřice mladých umělců toho má společného více, než by se mohlo na první pohled zdát. Každý z nich je profesionálním violoncellistou, absolventem pražské hudební akademie. Všichni za sebou mají také studium hudby v zahraničí a četné účasti na prestižních domácích i zahraničních soutěžích a festivalech. Jedním z cílů, které si Prague Cello Quartet vytyčilo, je přivést ke kvalitní hudbě posluchače každého věku a srozumitelnou cestou jim ukázat, že i klasická hudba “se dá poslouchat”. Kromě nejslavnějších klasických skladeb, hrají převážně filmové melodie (v repertoáru mají například soundtracky z filmů Forrest Gump, Piráti z Karibiku, James Bond, nebo Schindlerův seznam, apod.), jazz, nebo hity nejznámějších moderních kapel současnosti – to vše v úpravě pro 4 violoncella. Violoncello v jejich podání není pouze klasický nástroj – společně dokáží strhnout, pobavit, inspirovat… Vše doplňují vtipnou vlastní moderací, která je často velmi spontánní a vždy interaguje s obecenstvem.

 

PRAGUE CELLO QUARTET

___________________________________________________________________________

 

PŘED PIKOLOU, ZA PIKOLOU (komorní)

13. 12., 18. 12., 19. 12. 2019 (v 8:30 a 10:15)

Snad každý z nás hrál někdy v životě „na schovku“. Přijďte s námi zjistit, kampak se nám schovali muzikanti, jestli nakonec budou, nebo nebudou hrát, že není pikola jako pikola, co všechno se ukrývá v hudbě a že kdo hledá, najde… Těšit se můžete na skladby Charpentiera, Bacha, Vivaldiho, Bocheriniho, Haydna, Mozarta, Čajkovského, Saint- Saense, Rimského-Korsakova nebo Williamse.

Koncert dramaturgicky připravují Kristina a David Hrubí ze ZUŠ Slovácko, přednese jej Slovácký komorní orchestr a Anna Pospíchalová ze Slováckého divadla.

 

SLOVÁCKÝ KOMORNÍ ORHESTR

___________________________________________________________________________

 

DĚTI DIRIGUJÍ (orchestrální)

21. - 23. 4. 2020 (v 8:30 a 10:15)

Děti se seznamují nejen s orchestrem, ale i s charakterem jednotlivých skladeb a dalšími zajímavostmi, které se nacházejí v symfonické hudbě. Navíc mají možnost si zábavnou formou vyzkoušet, jak těžké (nebo snadné?) je být dirigentem a řídit mnohačlenný orchestr.

 

W. A. Mozart: Figarova svatba, předehra

J. Pachelbel: Kánon

J. Strauss: Tritsch tratsch polka

J. Ph. Sousa: Stars and Stripes Forever  

B. Smetana: Polka (z třech tanců z Prodané nevěsty)

E. Grieg: Ve sluji krále hor z Peer Gynt suita č. 1

L. van Beethoven: Symfonie č. 5, I. věta

 

FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ

dirigent a moderátor Michael Roháč

___________________________________________________________________________

 

 

Výchovné koncerty pro II. stupeň

 

,,ARENBÍČKO“ aneb CO TO ZNAMENÁ R'n'B (Rhythm and Blues) (komorní)

11. 10. 2019 (v 8:30 a 10:15)

Koncert o tom, jak tento žánr vznikl, co jej ovlivnilo, co se pod tímto názvem skrývalo dříve a co zahrnuje dnes (Contemporary R&B). Po zhlédnutí tohoto programu studenti mimo jiné zjistí, že se tento hudební styl používá ve všech současných pěveckých soutěžích. Koncert je moderován a doplněn video projekcí.

F-dur Jazzband je 13členná formace špičkových hudebníků ze Zlína, která působí na klubové a festivalové scéně od roku 1994. Žánrová pestrost repertoáru zahrnuje jazzrock a funky ve vlastním aranžmá, úpravy jazzových standardů i soulových hitů. Kapela staví na výjimečném projevu zpěváků, precizní rytmice a sólistech v dechové sekci. Těleso vystupuje pravidelně nejen v hudebních klubech po celé republice, ale i na festivalech s mezinárodní účastí, které jsou koncipovány jako doplňující k výuce hudební výchovy na středních a základních školách (7. - 9. třídy ZŠ). Jejich protagonisty jsou profesionální muzikanti.

 

I feel good (James Brown)

I´d rather go blind (Etta James/Beyoncé)

A la modeliste (Erikah Badu)

Night in Tunisia (D. Gillespie/Chaka Khan)

Black or white (M. Jackson/Patax)

September (Earth, wind and fire)

Can´t stop the feeling (Justin Timberlake)

It´s love               (Jill Scott)

Runaway baby (Bruno Mars)

It´s all over now (Ondřej Pivec)

 

F-DUR JAZZBAND

___________________________________________________________________________

 

HUMOR V HUDBĚ - Gentlemen Singers (komorní)

21. 10. 2019 (v 8:30 a 10:15)

Hudba dokáže vyvolat celou škálu nejrůznějších emocí – od truchlivých až po ty radostné. Program nazvaný Humor v hudbě, sestavený ze skladeb od renesance až po současnost, pak zcela nepochybně dokáže, že hudba byla především zábavou, a to odjakživa. V podání vokálního souboru Gentlemen Singers zazní kupříkladu skladby W. A. Mozarta, A. Dvořáka, O. di Lassa, F. Poulenca či J. Vičara v originálních aranžích vytvořených přímo pro tento ansámbl.

Gentlemen Singers jsou českým mužským profesionálním oktetem, vítězem mezinárodních soutěží a pravidelným účastníkem významných festivalů od USA až po Jižní Koreu. 

 

GENTLEMEN SINGERS

___________________________________________________________________________

 

O BAROKU, KLASICISMU A ROMANTISMU (orchestrální)

28. 1. a 29. 1. 2020 (v 8:30 a 10:15)

Během jediné hodiny společně projdeme tři slohová období vývoje evropské klasické hudby; koncert proto nabídne spoustu krásné a dobře poslouchatelné hudby klasiků tří hudebních slohů s poutavým populárně-naučným slovem.Autor programu Jaromír Javůrek využil původní texty legendárního Ilji Hurníka, které upravil tak, aby odpovídaly dnešku a dnešním mladým posluchačům a aby ani na chvíli nenudily. Pořad ale nebude jen o povídání a snaze populárně vysvětlit základní rozdíly mezi barokem, klasicismem a romantismem.

 

J. S. Bach: Braniborský koncert č. 3

W. A. Mozart: předehra k opeře Únos ze Serailu

B. Smetana: Šárka

S. Prokofjev: Montekové a Kapuleti z baletu Romeo a Julie

 

FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ

dirigent a moderátor Jaromír Javůrek

___________________________________________________________________________

 

Výchovné koncerty pro střední školy

 

S orchestrem na dotek II. (orchestrální)

18. 2. 2020 (v 10.15 hod.)

19. 2. 2020 (v 8.30 a 10.15 hod.) V 10.15. hod. bude koncert proveden v jednoduché angličtině.

Po loňském velkém úspěchu zařazuje Filharmonie Bohuslava Martinů do své nabídky opět typ tzv. immersive koncertu, v rámci něhož se ruší odstup mezi hudebníky a žáky. Diváci, rozmístění mezi orchestrálními hráči, se stávají nedílnou součástí uměleckého výkonu, a zažijí tak hudbu zevnitř tělesa, které jí provádí. Jsou nejen v centru dění, ale také si zazpívají a přímo ovlivní konečný výsledek koncertu. Celý program lze rovněž realizovat v jednoduché angličtině.

 

Will Marion Cook

Ruben Goldmark

Al Johns

 

FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ

dirigent a moderátor Debashish Chaudhuri

 

Objednávka koncertů na školní rok 2019 /2020

  

Antispam

 

 Více informací: Hana Polešáková - tel.:577 005 731, 734 641 781. Email: propagace@filharmonie-zlin.cz