Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

B

Povídání o hudbě

 

Koncertní sezona 2022/2023

13.10.2022 KARNEVAL ZVÍŘAT

16.11.2022 BRAUNER / PLANETY

24.11.2022 ŽENATÝ / FBM

8.12.2022 WAGNER / BEETHOVEN

15.12.2022 VONDRÁČEK / FBM

18.5.2023 VODIČKA / FBM

 

Začátek vždy v 18.15 hodin v Malém sále Kongresového centra Zlín. Vstup na Povídání je možný pouze se vstupenkou na daný koncert.

 

Vážení a milí posluchači,

s radostným očekáváním vstupujeme do nové koncertní sezóny, neboť ty předchozí ukázaly, že ani překážky v podobě světových událostí nedokáží ohrozit láskyplný vztah člověka a společnosti k hudbě. Hudebníci své nástroje neodkládají ani v době epidemiologických opatření, ani v období válečných konfliktů. S potěšením zjišťuji, že neplatí ono okřídlené rčení: „inter arma silent Musae“. Je to proto, že hudba se neřídí dějinami a žije svým vlastním životem přesahujícím vše lidské. Povídání o hudbě Vám proto budou i nadále přinášet rozhovory s výjimečnými interprety a dirigenty, abychom se na hudbu podívali očima těch, kteří s ní žijí. V této řadě povídání přivítáme nejlepší české sólisty a dirigenty, zmíním alespoň Ivana Ženatého, Lukáše Vondráčka, Jiřího Vodičku nebo Václavu Houskovou Krejčí (ostatní musí prominout – nevejdou se mi do požadovaného rozsahu) v nesmírně zajímavých programech z hudby 19. a 20. století. Těším se, že budeme společně u toho.

 

Váš Martin Flašar       

 

 

 

 

Martin Flašar působí jako odborný asistent na Ústavu hudební vědy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Zabývá se převážně hudební historiografií 20. a 21. století a přesahy mezi hudbou, technikou a filozofií umění. Svou hudební dráhu započal studiem houslí na Konzervatoři Brno, dále pokračoval na Masarykově univerzitě ve studiu hudební vědy a krátce také staré hudby a filozofie. Doktorské studium si doplnil kurzem hudební kompozice na Janáčkově akademii múzických umění. Je autorem a spoluautorem několika odborných publikací, řady článků a studií, příležitostně spolupracuje s Českou televizí, Českým rozhlasem, odborným a denním tiskem. V letech 2010–16 byl členem grantové komise Ministerstva kultury ČR pro klasickou hudbu. Ve volném čase hraje na housle v jazzovém Indigo Quartetu a souborech věnujících se interpretaci staré hudby Musica Poetica a Ensemble Serpens Cantat.