Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Povídání o hudbě

Koncertní sezona 2021/2022

A3          13. 1 2022           STRAUSS ǀ MAHLER
A4          24. 2. 2022          MRÁČEK ǀ GOLDMARK
B5          31. 3. 2022          ŠPORCL ǀ FBM
A6          7. 4. 2022            VERDI ǀ REQUIEM
B6          28. 4. 2022          ARDAŠEV ǀ ŠEDIVÝ
B7          12. 5. 2022          TALENTINUM 2022

Začátek vždy v 18.15 hodin v Malém sále Kongresového centra Zlín. Vstup na Povídání je možný pouze se vstupenkou na daný koncert.

Vážení posluchači, milí přátelé,

předchozí sezona nám připomněla, že v životě člověka a společnosti nelze nic považovat za samozřejmé a trvalé. Netušili jsme, že setkávání na koncertech Filharmonie Bohuslava Martinů se stane vzácnou příležitostí, která nám zůstane na dlouho upřena. O to silněji budeme prožívat návrat do koncertní síně, která ožije společnými hudebními zážitky. Věřím, že nová sezona se pro nás všechny stane zdrojem radosti z obnoveného kulturního života. A jak bývalo zvykem, i letos si pozveme dirigenty, sólisty a skladatele, aby se s námi podělili o své úvahy o hudbě.

Těším na setkání s Vámi

Matin Flašar

Martin Flašar působí jako odborný asistent na Ústavu hudební vědy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Zabývá se převážně hudební historiografií 20. a 21. století a přesahy mezi hudbou, technikou a filozofií umění. Svou hudební dráhu započal studiem houslí na Konzervatoři Brno, dále pokračoval na Masarykově univerzitě ve studiu hudební vědy a krátce také staré hudby a filozofie. Doktorské studium si doplnil kurzem hudební kompozice na Janáčkově akademii múzických umění. Je autorem a spoluautorem několika odborných publikací, řady článků a studií, příležitostně spolupracuje s Českou televizí, Českým rozhlasem, odborným a denním tiskem. V letech 2010–16 byl členem grantové komise Ministerstva kultury ČR pro klasickou hudbu. Ve volném čase hraje na housle v jazzovém Indigo Quartetu a souborech věnujících se interpretaci staré hudby Musica Poetica a Ensemble Serpens Cantat.