St, 1. 11. 2017, 19:00 hod. - Mimořádné koncerty

KOREJSKÝ VEČER Novosvětská, Má vlast


B. Smetana: Vltava
A. Glazunov: Koncert pro housle a orchestr a moll, op. 82
A. Dvořák: Symfonie č. 9 e moll Z Nového světa, op. 95

Sólistka: Haerim Elizabeth Lee, housle
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
Dirigent: Leoš Svárovský

Koncert doprovází výstava umělecké tvorby Bozagi – tradiční korejské výtvarné techniky. 

Houslistka Haerim Elizabeth Lee hraje sólově, s doprovodem orchestru i jako komorní hráčka v Severní Americe, Asii a Evropě. Velmi se zajímá o skladby soudobých autorů, rovněž o tradiční korejskou hudbu, ale také klade důraz na spojení hudby s dalšími odvětvími umění, například architekturou nebo tancem. Pochází z Jižní Koreje z města Deajeon, v osmi letech se přestěhovala do Ameriky a v deseti letech poprvé vystoupila s orchestrem. Ve hře na housle se zdokonalovala pod dohledem významných umělců a pedagogů (Jamie Laredo, Joseph Silverstein, Pamela Frank, Miriam Fried, Pinchas Zukerman). Navštěvovala Konzervatoř v New England a Rice University Shepherd School of Music. Častokrát vystupovala na různých festivalech především v Americe, ale také v Německu. 

 

 

Choi Duk-joo – Jogakbo (výstava korejského patchworku)

        Je nejen nemožné ale i bezvýznamné analyzovat uměleckou tvorbu Choi Duk-joo způsobem, jakým analyzujeme umělecké dílo. Spíše než hovořit o kompozici a výběru barev bychom mohli hledat větší potěšení v diskuzi o tom, jak vnímá design a v pozorování jejího stylu, který se projevuje v použití materiálu – tkaniny.

      Je to působivé, atraktivní. Krásné. Monochromatické, přesto ozdobné. Barevné ale ne nápadné. To se mi na tom líbí. Mám rád jednoduchost kompozice. Výstava jogakbo umělkyně Choi Duk-joo ve vás vzbudí tyto pocity a čas tam strávený si užijete.

You Hong Joon (umělecký kritik / bývalý ministr, Ministerstvo kulturního dědictví)

Kongresové centrum Zlín

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika
Nahoru