St, 13. 3. 2019, 19:00 hod.

KONCERT PRO EVU JIŘIČNOU

Místo konání: Kongresové centrum Zlín  |  Pořadatel: Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.  |

V 18.00 hod. v Malém sále Povídání o architektuře s Evou Jiřičnou

Josef Suk: V nový život
Bohuslav Martinů: Koncert pro housle a orchestr č. 2, H 293
Antonín Dvořák: Symfonie č. 8 G dur, op. 88

Josef Špaček, housle

Jakub Klecker, dirigent

V březnu 2019 oslaví významné životní jubileum světoznámá architektka a designérka, zlínská rodačka Eva Jiřičná, a Filharmonie Bohuslava Martinů tuto událost pochopitelně neopomene. Tento koncert pak bude koncipován především jako výraz srdečného poděkování této velmi inspirativní ženě, díky jejíž iniciativě zlínská filharmonie sídlí v tak unikátním prostoru, jakým je Kongresové centrum. Předem lze prozradit, že zmíněná držitelka Řádu britského impéria s radostí přijala pozvání zlínského orchestru a osobně se koncertu zúčastní. Sólistou večera bude rovněž naprosto mimořádná osobnost - mezinárodně uznávaný interpret, jeden z nejlepších českých houslistů a zároveň koncertní mistr České filharmonie, Josef Špaček.

Kongresové centrum Zlín