Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

B

23. 1. 2024

JEDINEČNÁ SÓLOVÁ TUBA

JEDINEČNÁ SÓLOVÁ TUBA

Ve čtvrtek uslyšíme sólovou tubu v podání Petra Salajky, který spolupracuje například s Českou filharmonií, Filharmonií Brno, Plzeňskou filharmonií, orchestrem Národního divadla, orchestrem Státní opery, Národního divadla Brno aj. Od roku 2015 členem Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK.

Koncert f moll pro tubu a orchestr z roku 1954 je z originální tvorby Ralpha Vaughana Williamse a může se pochlubit jedním zajímavým prvenstvím: jedná se totiž o vůbec první koncert pro tubu, který byl kdy zkomponován. A ve své době byl sice kritiky ztrhán, ale dnes se obecné nazírání na tubu a její kvality naštěstí razantně proměnilo. Tuba jako sólový nástroj dnes bývá pravidelně zařazována na programy orchestrálních koncertů napříč celým světem a rovněž koncertní repertoár pro tento nástroj se neustále rozšiřuje. Nutno pak mít na paměti, že na samotném počátku této sedmdesátileté cesty stál právě koncert, který si můžete ve čtvrtek vychutnat naživo, ve Zlíně poprvé v historii.

Vstupenky si můžete ještě zakoupit online nebo na pokladně FBM.