Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

B

Po, 19. 11. 2018, 19:00 hod.

BERNSTEINOVY BROADWAYSKÉ MELODIE

Místo konání: Kongresové centrum Zlín  |  Pořadatel: Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.  | 

Melodie z muzikálů a operet Candide, On The Town, Wonderful Town, Trouble In Tahiti, West Side Story

BOHEMIA VOICE:
Zuzana Seibertová, soprán
Elin Špidlová, mezzosoprán
Bronislav Palowski, tenor
Lukáš Sládek, basbaryton
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
Dirigent: Debashish Chaudhuri


Rok 2018 se neponese pouze ve znamení vzpomínky 100 let od vzniku Československé republiky, ale bude zároveň oslavou jubilejního výročí narození Leonarda Bernsteina, vynikajícího amerického skladatele, dirigenta, pianisty, pedagoga a hudebního popularizátora. Pokud existovala osoba, kterou lze nazvat symbolem tzv. crossover stylu v hudbě, pak jí byl právě legendární Bernstein. Ten totiž do svých kompozic zapojoval i prvky jazzu, broadwayského zvuku, gospelu nebo mše. Nerozlišoval mezi hudbou „vážnou" a „populární", ale mezi „dobrou" a „špatnou". Bernstein byl stylovým syntetikem a eklektikem, žádné umělecké škatulkování pro něj neplatilo. Díky svému nezpochybnitelnému kouzlu osobnosti se proslavil také svými televizními popularizačními relacemi o (zejména vážné) hudbě. Tyto pořady, které získaly celou řadu televizních ocenění (např. 11 cen Emmy), z něj v 60. letech udělaly doslova hvězdu a jednu z nejvýraznějších kulturních osobností v USA. I díky zmíněné sérii se tomuto massachusettskému rodákovi podařilo u mnoha posluchačů vzbudit silný zájem o vážnou hudbu. Program v režii Steva Josephsona realizuje Filharmonie Bohuslava Martinů společně s předním vokálním kvartetem Bohemia Voice, které se již spolehlivě etablovalo na české populární hudební scéně. Skladby Leonarda Bernsteina, jež získaly na celosvětové oblibě, zaznějí pod dirigentskou taktovkou indického maestra Debashishe Chaudhuriho.

Tento benefiční koncert je pořádán pro Adélku, která trpí velmi vzácným genetickým Phelan McDermid syndromem. Hlavním cílem je podpořit Adélku, jejího brášku Tadeáška a maminku Broňku v jejich nelehké životní situaci a získat pro ně finanční prostředky ke koupi potřebného bytu.

Kongresové centrum Zlín

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika