B

Čt, 26. 11. 2020, 19:00 hod.

A2 RUSKÉ OBRAZY - koncert zrušen

Místo konání: Kongresové centrum Zlín  Pořadatel: Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.  Vstupné: 290,- 250,- 210,-

Koncert se ruší.

 

Pro majitele vstupenek zrušených koncertů:

Pokud jste si v této sezoně zakoupili vstupné na jednotlivé koncerty jiných abonentních cyklů či mimořádné koncerty, jež se neuskutečnily a byly zrušeny, máte dvě možnosti:

  1. Budeme vděčni, pokud nám budete chtít vyjádřit podporu a vzdáte se vstupného. Pomůžete nám překonat toto náročné období.
  2. Máte právo na vrácení vstupného. Žádost můžete podat od 17. 3. do 27. 4. 2021 na pokladně FBM nebo mailem (pokladna@filharmonie-zlin.czgargulakova@filharmonie-zlin.cz, propagace@filharmonie-zlin.cz). Finanční obnos budeme zasílat pouze bankovním převodem! Pro transakci k žádosti přiložte originály vstupenek (e-mailem stačí kopie) a potřebné bankovní údaje.

Prosíme o dodržení všech zmíněných termínů, později nebudeme moci na Vaše požadavky reagovat.

 

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit e-mailem (pokladna@filharmonie-zlin.czgargulakova@filharmonie-zlin.czpropagace@filharmonie-zlin.cz) nebo telefonicky (734 641 782, 739 683 675, 734 641 781).

 

18.15 HODIN POVÍDÁNÍ O HUDBĚ

JEAN SIBELIUS
Finlandia, symfonická báseň op. 26
CARL NIELSEN
Koncert pro housle a orchestr, op. 33
ANTONÍN DVOŘÁK
Symfonie č. 8 G dur, op. 88 „Anglická“

 

IVAN ŽENATÝ, housle
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
TOMÁŠ BRAUNER, dirigent


Program druhého koncertu zařazeného do abonentního cyklu A obstará výhradně tvorba ruských hudebních autorů. Na úvod zazní Orientální rapsodie Alexandra Glazunova, kterou skladatel po jejím dokončení věnoval slavnému ruskému malíři Iljovi Repinovi. Kompozice sestává z pěti obrazů a je zářným příkladem Glazunovova okouzlení exotickými tématy i jeho mimořádné schopnosti užití originální a barvité instrumentace.

V pořadí druhý houslový koncert zkomponoval Sergej Prokofjev nedlouho po svém návratu z Paříže do rodného Sovětského svazu. Skladba vznikla z podnětu francouzského houslisty Roberta Soëtense, který ji uvedl v premiéře v prosinci roku 1935. Zejména díky okouzlujícím melodiím se velmi brzy stala celosvětově jedním z nejoblíbenějších a nejhranějších opusů svého druhu. V pozici sólisty se představí oceňovaný polský houslista Jarosław Nadrzycki, vítěz mnoha prestižních evropských interpretačních soutěží.

Druhá polovina koncertu nabídne Symfonii č. 2 skladatele Alexandra Borodina, jenž je mnohými pokládán za jednoho ze zakladatelů ruské symfonické tvorby. Svou v pořadí druhou symfonii autor vytvářel v průběhu let 1869–76, přívlastek
„Bohatýrská" jí později dodal významný ruský umělecký kritik a Borodinův dlouholetý přítel Vladimir Stasov.

Orchestr zlínské filharmonie bude řídit ukrajinský dirigent Yuriy Yanko, který dlouhodobě spolupracuje s celou řadou význačných evropských symfonických těles.

Kongresové centrum Zlín

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika