B

Čt, 25. 11. 2021, 19.00 hodin

FBM 75 | PRETTY YENDE - náhradní termín za 29. 4. 2021

Místo konání: Kongresové centrum Zlín  Pořadatel: Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.  Vstupné: 790,- 690,- 600,-

PRETTY YENDE, soprán
DIEGO GARCÍA RODRÍGUEZ, dirigent
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ

GAETANO DONIZETTI I GIOACCHINO ROSSINI I
GIUSEPPE VERDI I CHARLES GOUNOD I VICTOR HERBERT


V listopadu tohoto roku přivítá zlínské Kongresové centrum naprosto mimořádnou interpretku světového renomé. Pretty Yende, prominentní dáma s dokonalým hlasem a jedna z nejoceňovanějších pěvkyň zazářila již při svém triumfálním debutu v newyorské Metropolitní opeře a od té doby se pravidelně představuje na nejprestižnějších pódiích naší planety.

Díky jejímu nespornému talentu se pak nelze divit, že odborná kritika i široké publikum označují Pretty Yende za skutečný diamant současného světa vážné hudby.

Za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů zazní v jejím podání vybrané árie ze světových oper hudebních skladatelů Donizettiho, Rossiniho, Verdiho, Gounoda či Herberta. Orchestr zlínské filharmonie bude řídit španělský dirigent Diego García Rodríguez, který velmi úspěšně nastudoval a provedl celou řadu symfonických a operních titulů nejen v domovském Španělsku, ale také například v Makedonii, Polsku či České republice.

Zcela výjimečný listopadový večer se znamenitou pěvkyní a charismatickým dirigentem pak bude dalším z hudebních dárků, které Filharmonie Bohuslava Martinů nadělí sobě i všem hudbymilovným příznivcům u příležitosti 75. výročí svého založení.

 

25. listopadu 2021 od 18.00 hodin bude možné se nechat otestovat přímo v místě konání akce, kde budou mít stánek Vaše laboratoře. Zájemce musí mít u sebe kartičku zdravotní pojišťovny. Prováděny budou pouze testy hrazené z veřejného zdravotního pojištění. 

 

OPATŘENÍ V RÁMCI POŘÁDÁNÍ KULTURNÍCH AKCÍ:

Návštěvníci musí písemným potvrzením, které předloží u vstupu spolu se vstupenkou, splnit jednu z následujících podmínek:
- 14 dní po 2. dávce očkování 
- Po prodělání nemoci COVID-19 platí imunita 180 dní
- Negativní POC antigenní test ne starší 72 hod nebo negativní PCR test ne starší 7 dní, u dětí do 6 let není testování požadováno

Při účasti na koncertě je návštěvník povinen zajistit ochranu dýchacích cest respirátorem.

Podmínky pořádání koncertu jsou řešeny v souladu s aktuálními nařízeními Vlády ČR.

Kongresové centrum Zlín

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika