Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

B

Út, 14. 6. 2022, 19.00 hodin

VÁCLAV HUDEČEK 70

Místo konání: Kongresové centrum Zlín  |  Pořadatel: Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.  |  Vstupné: 490,- 420,- 360,-

VÁCLAV HUDEČEK, housle
KRISTINA FIALOVÁ, viola
LADA BOČKOVÁ, soprán
JIŘÍ BRÜCKLER, baryton
ČESKÝ FILHARMONICKÝ SBOR BRNO
PETR FIALA, sbormistr
ROBERT KRUŽÍK, dirigent
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ

WOLFGANG AMADEUS MOZART
Figarova svatba, předehra k opeře, K. 492
Koncertantní symfonie pro housle, violu a orchestr Es dur, K. 364

ANTONÍN DVOŘÁK
Romance f moll pro housle a orchestr, op. 11
Te Deum, op. 103

 

Tento koncert bude natáčet Česká televize.

 


„Když jsem hrál poprvé se skvělou Filharmonií Bohuslava Martinů, orchestr se tak ještě nejmenoval a i Zlín nesl jiný název. Netušil jsem, kolik skvělých lidí ve vašem kraji potkám, co vše krásného zde s mojí ženou zažijeme. A že si u vás zahraji i v roce 2022, na to jsem už vůbec nepomyslel. Díky vám všem za krásný kus muzikantského života.“ Václav Hudeček

V červnu roku 2022 oslaví významné životní jubileum jeden z nejproslulejších českých houslových virtuózů, Václav Hudeček. Stálici českého koncertního umění pojí k regionu jihovýchodní Moravy velmi vřelý vztah, a to nejen v podobě umělcovy slavné houslové Akademie, která se v nedalekých Luhačovicích pořádá pravidelně již od roku 1997 a kterou za takřka čtvrtstoletí její historie absolvovalo nesčetné množství výjimečných mladých talentů.

Vůbec první kontakt Václava Hudečka s tehdejší gottwaldovskou filharmonií se datuje do dubna 1980, kdy se tento rodák z Rožmitálu pod Třemšínem představil zdejšímu publiku v Divadle pracujících na koncertě pořádaném v rámci 5. ročníku festivalu Talentinum. Počínaje tímto okamžikem tak začala krásná, více než čtyři dekády trvající spolupráce, která přetrvává dodnes.

Koncert k poctě Václava Hudečka nabídne mozartovsko-dvořákovský program. Kromě samotného jubilanta se v průběhu večera představí na pódiu Kongresového centra Zlín také violistka Kristina Fialová, dále pěvci Lada Bočková a Jiří Brückler a chybět nebude ani jedno z nejrespektovanějších pěveckých těles současnosti, Český filharmonický sbor Brno, vedený profesorem Petrem Fialou. Řízení slavnostního koncertu bude svěřeno šéfdirigentovi zlínské filharmonie Robertu Kružíkovi.

 

Kongresové centrum Zlín

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika