Abonentní koncerty



St 27. 3. 2019

K3 ANDREA KALIVODOVÁ – VĚČNÁ CARMEN změna termínu

Z technických důvodů dochází ke změně termínu!

Vstupenky zakoupené na původně plánovaný termín 2.4.2019 zůstavají v platnosti i na aktuální koncert dne 27.3.2019.


Antonín Dvořák: Když mne stará matka (z Cigánských melodií)
Bohuslav Martinů: Písničky na jednu stránku (výběr)
Leoš Janáček: Moravská lidová poezie v písních (výběr)
Petr Eben: Písně nejtajnější (výběr)
J. Kunc: Stála Kačenka u Dunaja
Sergej Rachmaninov: Preludium cis moll
Georges Bizet: Habanera z opery Carmen
Petr Iljič Čajkovskij: Árie Poliny z opery Piková Dáma
Fryderyk Chopin: Valčík č. 1 Des dur, op. 64, „Minutový valčík"
Giuseppe Verdi: Árie Azuceny z opery Trubadúr
Georges Bizet: Seguidilla z opery Carmen

Andrea Tögel Kalivodová, mezzosoprán
Ladislava Vondráčková, klavír

Čt 28. 3. 2019

A5 MOZART A BEETHOVEN

Wolfgang Amadeus Mozart: Symfonie č. 41 C dur „Jupiter", KV 551
Ludwig van Beethoven: Symfonie č. 3 Es dur „Eroica", op. 55

FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
Dirigent: Tomáš Hanus

Čt 4. 4. 2019

C7 FRAGILE

Pharrell Williams, Jason Mraz, Freddie Mercury, Leonard Cohen, Sting, Ed Sheeran, Camila Cabello

Soňa Norisová, soprán
Jana Golis, soprán
Kamila Apetauer soprán
Helena Krajčiová, alt
Svetlana Rymarenko, alt
Slavo Košecký, tenor
Peter Lacho, tenor
Martin Madej, tenor
Jozef Hečko, bas
Braňo Kostka, dirigent a producent

Ne 7. 4. 2019

D2 OSTROV SNŮ

Wolfganf Amadeus Mozart, Petr Iljič Čajkovskij, Edvard Grieg, Nikolaj Rimskij-Korsakov, Georges Bizet, Bedřich Smetana, Hector Berlioz, Sergej Prokofjev, Gianni Ferrio, Ronald Binge

Zuzana Jeřábková, soprán
Michal Marhold, bas
Jana Holásková, flétna
Martin Foretník, projekce
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
Miloš Machek, dirigent a moderátor

Čt 11. 4. 2019

B5 FOLKLÓRNÍ INSPIRACE

Koncert se z původně plánovaného 21.3.2019 z technických důvodů přesouvá na 11.4.2019.

Vstupenky zakoupené na původně plánovaný termín 21.3.2019 zůstavají v platnosti i na aktuální koncert dne 11.4.2019.

 

Leoš Janáček: Šumařovo dítě, balada pro orchestr
Aram Chačaturjan: Koncert pro violoncello a orchestr e moll
Gheorghe Enescu: Rumunská rapsodie č. 1 A dur, op. 11
Zoltán Kodály: Tance z Galanty

Sólista: Eduard Šístek, violoncello
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
Dirigent: Chuhei Iwasaki

Čt 18. 4. 2019

A6 JAKUB HRŮŠA

Povídání o hudbě 18. 15 – Malý sál

Leoš Janáček: Příhody lišky Bystroušky, velká suita a dva operní výstupy (úprava Jakub Hrůša)
Robert Schumann: Symfonie č. 2 C dur, op. 61

Sólisté:
Liška: Kateřina Kněžíková, soprán
Lišák: Alžběta Poláčková, soprán
Revírník: Svatopluk Sem, baryton
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
Dirigent: Jakub Hrůša

Čt 25. 4. 2019

B6 IGOR ARDAŠEV

Wojciech Kilar: Krzesany
Wolfgang Amadeus Mozart: Koncert pro klavír a orchestr č. 14 Es dur, KV 449
Sergej Rachmaninov: Symfonické tance, op. 45

Sólista: Igor Ardašev, klavír
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
Dirigent: Jakub Klecker

Čt 16. 5. 2019

B7 GENIÁLNÍ RICHARDOVÉ

Richard Wagner: Tristan a Isolda, předehra
Richard Strauss: výběr z písní
Richard Strauss: Tak pravil Zarathustra, op. 30

Sólistka: Michaela Zajmi, mezzosoprán
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
Dirigent: Tomáš Brauner

Čt 6. 6. 2019

A7 BEETHOVENOVA DEVÁTÁ

Ludwig van Beethoven: Symfonie č. 9 d moll, op. 125 „Chorální"

Sólisté:
Tereza Mátlová, soprán
Jana Hrochová, alt
Tomáš Černý, tenor
Martin Gurbaľ, bas

ČESKÝ FILHARMONICKÝ SBOR BRNO
Sbormistr: Petr Fiala
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
Dirigent: Leoš Svárovský

Nahoru