Abonentní koncerty



Čt 11. 10. 2018

A1 UČITELÉ A JEJICH ŽÁCI

Povídání o hudbě 18.15 – Malý sál

Antonín Dvořák: Othello, op. 93
Bohuslav Martinů: Koncert pro dva klavíry a orchestr, H 292
Josef Suk: Pohádka, op. 16

Sólisté:
Miroslav Sekera, klavír
Daniel Wiesner, klavír
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
Dirigent: Tomáš Brauner

 

Út 16. 10. 2018

K1 PRVNÍ DÁMY MASARYKOVY

František Škroup: Smyčcový kvartet č. 1, op. 24
Antonín Dvořák: Smyčcový kvartet Es dur č. 10, op. 51 „Slovanský" (výběr)
Bedřich Smetana: Smyčcový kvartet e moll, č. 1 „Z mého života" (výběr)
Leoš Janáček: Smyčcový kvartet č. 1, z podnětu Tolstého Kreutzerovy sonáty (výběr)

DOLEŽALOVO KVARTETO:
Václav Dvořák, housle
Jan Zrostlík, housle
Martin Adamovič, viola
Vojtěch Urban violoncello

Valérie Zawadská, mluvené slovo

Čt 18. 10. 2018

B1 ČESKÝ VEČER

Zdeněk Fibich: Bouře, op. 46, symfonická báseň
Leoš Janáček: Putování dušičky, koncert pro housle a orchestr
Antonín Dvořák: Romance pro housle a orchestr f moll, op. 11
Leoš Janáček: Taras Bulba

Sólista: Ivana Kovalčíková, housle
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
Dirigent: David Švec

Čt 1. 11. 2018

C1 RUSALKA

Antonín Dvořák: Rusalka, koncertní provedení opery

Rusalka: Luisa Albrechtová
Vodník: Adam Leftwich
Princ, Lovec: Milan Vlček
Ježibaba: Jana Foff Tetourová
1. lesní žínka: Petra Nedvědová
2. lesní žínka: Tereza Nečasová
3. lesní žínka: Monika Luprichová

Pěvecký sbor Brussings, sbormistr Radim Dvořák
Taneční soubor Pop Balet, umělecká vedoucí: Majka Piskořová-Veselá
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
Dirigent: Radim Dvořák

Út 6. 11. 2018

F1 TRIO KLARIVERONI

Jan Křtitel Vaňhal: Trio Es dur, pro housle, klarinet a klavír, č.5, op.20
Fritz Kreisler: Preludium a Allegro na téma Gaetana Pugnaniho
Carl Maria von Weber: Concertino Es dur pro klarinet a klavír, op. 26
Eric Ewazen: Trio pro lesní roh, housle a klavír, op. 40
Bedřich Smetana: Koncertní etuda Na břehu mořském, op. 17
Alexander Arutjunjan: Suita pro trio

TRIO KLARIVERONI:
Veronika Pospíšilová, housle
Klára Míčová, klarinet
Veronika Davidová, klavír
Karel Valenta j. h., lesní roh
Zuzana Valentová j. h., klavír

Čt 8. 11. 2018

B2 ŠEHEREZÁDA

Povídání o hudbě 18.15 hodin – Malý sál

Leoš Janáček: Osud, orchestrální suita (úprava Tomáš Ille) PREMIÉRA
Tomáš Ille: Pražské čtvrti, koncert pro trubku a orchestr
Nikolaj Rimskij-Korsakov: Šeherezáda, op. 35

Sólista: Marek Zvolánek, trubka
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
Dirigent: Tomáš Brauner

Ne 18. 11. 2018

D1 OTEC PŘÍRODA A SYNOVÉ

Ludwig van Beethoven, Bedřich Smetana, Gioacchino Rossini

Rostislav Marek,  otec Příroda
Filip Komínek, Jakub Josef Koller a David Josef Koller, jeho synové

Výtvarné zpracování projekcí: Eva Marková
Jitka Šuranská, housle a zpěv
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
dirigent: Michael Roháč

Čt 22. 11. 2018

C2 ROCKSYMPHONY 2

AC/DC, Alice Cooper, Black Sabbath, Deep Purple, Europe, Guns n´Roses, Halloween, Iron Maiden, Judas Priest, Manowar, Metallica, Nazareth, Scorpions,

Marta Jandová, zpěv
Václav Noid Bárta, zpěv

David Uher, elektrická kytara
Karel Pevný, baskytara
Hanz Sedlář, bicí
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
Dirigent: Viktor Kozánek

Út 27. 11. 2018

A2 KBS SYMPHONY ORCHESTRA

Antonín Dvořák: Karneval, op. 92, předehra
Sergej Rachmaninov: Koncert pro klavír a orchestr č. 3 d moll, op. 30
Petr Iljič Čajkovskij: Symfonie č. 5 e moll, op. 64

Yekwon Sunwoo, klavír
KBS SYMPHONY ORCHESTRA
Yoel Levi, dirigent

Čt 6. 12. 2018

C3 ŠTEFAN MARGITA - XMAS GALA

Petr Iljič Čajkovskij, Ciro Dammicco, Jester Hairston, James Chadwick, Wolfgang Amadeus Mozart, Joaquín Rodrigo, Franz Schubert, Pietro Yon

Štefan Margita, tenor
Kateřina Kněžíková, soprán
Jiří Brückler, baryton

MORAVSKÉ DĚTI – HOLEŠOVSKÝ DĚTSKÝ SBOR, sbormistryně: Lenka Polášková
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
Dirigent: Robert Jindra

Nahoru