Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

B

Čt, 11. 5. 2023, 19:00 hod.

C7 ON THE WAVE

Místo konání: Kongresové centrum Zlín  |  Pořadatel: Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.  | 

COVER PARADISE
Marco ČAŇO housle   Karol KOMENDA kytara
Štěpán BALOUN klávesy  Robin HÁDR baskytara
Peter HRNČIRÍK bicí nástroje   Emil MACHAIN, perkuse
Tereza MAŠKOVÁ zpěv
Chuhei IWASAKI dirigent
Filharmonie Bohuslava Martinů

Ariana GRANDE / David GUETTA
Ed SHEERAN / QUEEN / AVICII
Led ZEPPELIN / Michael JACKSON / ADELE

Na pokladně FBM se dají koupit přístavky na tuto akci.


Koncert, který se ponese na vlně dnešní světové pop music propletené s klasickou hudbou, slibuje vpravdě jedinečnou show! Houslista Marco Čaňo a kapela Cover Paradise založená v roce 2017 představí cover verze nejznámějších světových melodií od Davida Guetty, Eda Sheerana , Michaela Jacksona, Ariany Grande, Aviciiho, Rihanny, Adele, Billie Eilish nebo hudební skupiny Clean Bandit. Současné populární songy se v jejich pojetí stávají mezigeneračními hity postavenými z hudby na profesionálních základech. Jejich první cover Symphony ocenilo shlédnutím na Youtube více než 450 tisíc uživatelů z celého světa. V roce 2018 vydali své debutové album nazvané „Cover Paradise".

Houslista Marco Čaňo pochází z Moravy a inspiraci pro svou interpretaci a tvorbu čerpá jaksi samozřejmě a zásadně z moravského folkloru. Touhu žít hudbou v něm probudily první darované housle v dětství. O d 13 let byl věrným žákem Václava Hudečka na jeho Letní Akademii v Luhačovicích a od té doby housle doslova nepustil z ruky. Hudební dovednosti dále rozšiřoval při sólových recitálech, ale také při pouličních produkcích, které vyzkoušel jako teenager. Už při studiích na Akademii múzických umění v Praze koncertoval na světových pódiích s Českou filharmonií a Českým národním symfonickým orchestrem. Načerpal tak další inspiraci od mistrů s velkým M: Jiřího Bělohlávka, Semjona Byčkova, Ennia Morriconeho, Hanse Zimmera nebo Dannyho Elfmana v proslulých koncertních sálech jako Carnegie Hall, Madison Square Garden, Suntory Hall. Byť tam zažil krásné a inspirující okamžiky, vydal se svou vlastní cestou, což znamenalo začít zase znovu od začátku. Vedle uskupení Cover Paradise hraje Marco Čaňo také se smyčcovým kvartetem De Facto Quartet, s nímž absolvoval finálové kolo německé soutěže Das Super talent.

Speciálním hostem bude Tereza Mašková, vítězka soutěže SuperStar z roku 2018, která se věnuje zejména hudbě žánrů pop a funky. Filharmonii Bohuslava Martinů bude řídit dirigent Chuhei Iwasaki, který pravidelně spolupracuje s předními orchestry v České republice i na Slovensku.

 

Abonentní cyklus C je téměř vyprodán stávajícími předplatiteli. 

O zážitek však nemusíte přijít. Koncert je reprízován 12.5.2023 a již nyní si můžete zakoupit vstupenky. 

Kongresové centrum Zlín

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika