Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

B

Čt, 11. 5. 2023, 19:00 hod.

C7 ON THE WAVE

Místo konání: Kongresové centrum Zlín  |  Pořadatel: Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.  | 

COVER PARADISE
Marco ČAŇO housle Karol KOMENDA kytara
Štěpán BALOUN klávesy Jiří Basstard STEJSKAL baskytara
Peter HRNČIRÍK bicí nástroje
Tereza MAŠKOVÁ zpěv
Chuhei IWASAKI dirigent
Filharmonie Bohuslava Martinů

Ariana GRANDE / David GUETTA
Ed SHEERAN / QUEEN / AVICII
Led ZEPPELIN / Michael JACKSON / ADELE


Koncert, který se ponese na vlně dnešní světové pop music propletené s klasickou hudbou, slibuje vpravdě jedinečnou show! Houslista Marco Čaňo a kapela Cover Paradise založená v roce 2017 představí cover verze nejznámějších světových melodií od Davida Guetty, Eda Sheerana , Michaela Jacksona, Ariany Grande, Aviciiho, Rihanny, Adele, Billie Eilish nebo hudební skupiny Clean Bandit. Současné populární songy se v jejich pojetí stávají mezigeneračními hity postavenými z hudby na profesionálních základech. Jejich první cover Symphony ocenilo shlédnutím na Youtube více než 450 tisíc uživatelů z celého světa. V roce 2018 vydali své debutové album nazvané „Cover Paradise".

Houslista Marco Čaňo pochází z Moravy a inspiraci pro svou interpretaci a tvorbu čerpá jaksi samozřejmě a zásadně z moravského folkloru. Touhu žít hudbou v něm probudily první darované housle v dětství. O d 13 let byl věrným žákem Václava Hudečka na jeho Letní Akademii v Luhačovicích a od té doby housle doslova nepustil z ruky. Hudební dovednosti dále rozšiřoval při sólových recitálech, ale také při pouličních produkcích, které vyzkoušel jako teenager. Už při studiích na Akademii múzických umění v Praze koncertoval na světových pódiích s Českou filharmonií a Českým národním symfonickým orchestrem. Načerpal tak další inspiraci od mistrů s velkým M: Jiřího Bělohlávka, Semjona Byčkova, Ennia Morriconeho, Hanse Zimmera nebo Dannyho Elfmana v proslulých koncertních sálech jako Carnegie Hall, Madison Square Garden, Suntory Hall. Byť tam zažil krásné a inspirující okamžiky, vydal se svou vlastní cestou, což znamenalo začít zase znovu od začátku. Vedle uskupení Cover Paradise hraje Marco Čaňo také se smyčcovým kvartetem De Facto Quartet, s nímž absolvoval finálové kolo německé soutěže Das Super talent.

Speciálním hostem bude Tereza Mašková, vítězka soutěže SuperStar z roku 2018, která se věnuje zejména hudbě žánrů pop a funky. Filharmonii Bohuslava Martinů bude řídit dirigent Chuhei Iwasaki, který pravidelně spolupracuje s předními orchestry v České republice i na Slovensku.

 

Abonentní cyklus C je téměř vyprodán stávajícími předplatiteli. 

O zážitek však nemusíte přijít. Koncert je reprízován 12.5.2023 a již nyní si můžete zakoupit vstupenky. 

Kongresové centrum Zlín

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika