Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

B

Út, 18. 4. 2023, 19:00 hod.

K4 CUKROVÁ SEKERA

Místo konání: Kongresové centrum Zlín  |  Pořadatel: Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.  | 

Markéta CUKROVÁ mezzosoprán
Miroslav SEKERA klavír

Wolfgang Amadeus MOZART
Komm, liebe Zither, K. 367
Dans un bois solitaire, K. 295
Als Luise die Briefe, K. 520
Abendempfi ndung, K. 523
9 variací D dur na menuet Jean-Pierra Duporta, K. 573
Joseph HAYDN
Klavírní sonáta Es dur Hob.XVI:52
Original Canzonettas, Hob.XXVIa
Ariadna na Naxu, kantáta, Hob.XXVIb:2


Závěrečný koncert komorního cyklu přivítá mimořádnou mezzosopranistku Markétu Cukrovou společně s předním klavíristou Miroslavem Sekerou. V jejich podání zazní klasicistní program sestavený převážně z písňové tvorby Wolfganga Amadea Mozarta a Josepha Haydna.

Markéta Cukrová je bez nadsázky ojedinělým fenoménem na české scéně vokální hudby. Tato mimořádná pěvkyně a zároveň držitelka nesčetného množství nejrůznějších uměleckých ocenění vyniká zejména svou výjimečnou interpretační všestranností, dokonalou technikou i neobyčejným citem pro hudební výraz a styl. Je proto široce vyhledávanou pěvkyní hudby od středověku až po 20. století a častým hostem renomovaných tuzemských i evropských hudebních těles. Rodačka z Prahy pravidelně spolupracuje i s Českou televizí a Českým rozhlasem, natáčela pro polský, francouzský a italský rozhlas, sólově vystupuje nejen po celé Evropě, ale také například v Japonsku, Rusku, Brazílii, Venezuele, Kolumbii či USA. Miroslav Sekera se v roce 2002 stal vítězem mezinárodní soutěže J. Brahmse v rakouském Portschachu. Již předtím získal ocenění v mnoha významných soutěžích u nás i v zahraničí, jako například 1. cenu v soutěži F. Chopina v Mariánských Lázních, 1. cenu v soutěži pořádané HAMU (Stipendium firmy YAMAHA) nebo 2. cenu v mezinárodní soutěži v Gaillardu ve Francii. V New Yorku obdržel cenu hudební společnosti Salon de Virtuosi. Hře na klavír se věnuje od tří let, kdy jeho nevšední talent objevila vynikající pedagožka profesorka Zdena Janžurová. Současně s klavírem započal se studiem hry na housle a díky umění hry na klavír a současně na housle byl vybrán do role malého Mozarta v oscarovém filmu Amadeus režiséra Miloše Formana. Jako sólový i komorní hráč se představil na mnoha prestižních pódiích, zejména ve Vídni (Konzerthaus, Musikverein), ve Washingtonu (The Kennedy Center), v Tokiu (Opera City Concert Hall) a v řadě dalších po celém světě.

Kongresové centrum Zlín

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika