Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

B

Pá, 4. 11. 2022, 19.00

OPERNÍ GALA PRO PROSTĚJOV

Místo konání: Městské divadlo Prostějov  | 

ZUZANA MARKOVÁ soprán
SIMON KEENLYSIDE baryton
ŁUKASZ BOROWICZ dirigent
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ

VERDI   LEONCAVALLO   HERBERT   BERNSTEIN   PORTER ad.


Dvě výjimečné osobnosti operního světa se spolu poprvé sejdou na koncertním pódiu a nabídnou skvělý program nejkrásnějších operních i muzikálových árií a duetů. O sopranistce Zuzaně Markové se zahraniční kritika vyjádřila, že jako jediná česká sopranistka „dokáže rozpálit italský oheň“. Repertoár Markové se vskutku točí zejména kolem italských oper. Je vyhledávanou hvězdou v mnoha italských divadlech (Benátky, Florencie, Janov, Řím, Palermo, Neapol, Turín), vystupuje v Pařížské opeře, ve Vídeňské státní opeře, Berlínské státní opeře, v Los Angeles či na festivalech ve Wexfordu a Avignonu.

Barytonista Simon Keenlyside je jedním z nejcharizmatičtějších britských pěvců. Miluje ho publikum v londýnské Královské opeře Covent Garden, newyorské Metropolitní opeře, v operních domech v San Francisku, Ženevě, Paříži a Sydney ad., zvláště úzké vztahy má s Vídeňskou státní operou, Bavorskou státní operou v Mnichově a Deutsche Oper Berlin. Od svého recitálu v milánské La Scale v roce 1998 se intenzívně věnuje take koncertnímu repertoáru, s nímž vystupuje téměř po celém světě. V červnu 2018 královna Alžběta II. udělila Simonu Keenlysidovi titul Sir.

 

Městské divadlo Prostějov

Městské divadlo Prostějov