Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

B

St, 4. 9. 2024, 19.00

ABBA SYMPHONIC SHOW

Místo konání: Platforma 14/15 BAŤŮV INSTITUT  |  Pořadatel: Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.  |  Vstupné: 599,-

HAPPYBAND ORCHESTRA
VLADO ĎATELINKA dirigent
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ

 

MAMMA MIA   MONEY, MONEY, MONEY   GIMME! GIMME! GIMME!   
VOULEZ-VOUS   DANCING QUEEN   S.O.S.   

 


Roku 1972 byla ve Stockholmu založena jedna z nejúspěšnějších kapel celé historie populární hudby, švédská skupina ABBA. Agnetha Fältskog, Björn Ulvaeus, Benny Andersson a Anni-Frid Lyngstad – tato čtveřice se za pouhých deset let aktivní činnosti stala bez nadsázky ikonou v rámci celosvětové popmusic. To ostatně potvrzuje skutečnost, že do roku 2010 ABBA prodala na 375 milionů desek. I po čtyřiceti letech od rozpadu kapely její popularita neustává, ba naopak i nejmladší generace dobře zná hity jako Mamma Mia, Dancing Queen, Super Trouper, Fernando nebo The Winner Takes It All.

V průběhu tohoto koncertu zazní pod širým nebem pestrý výběr z toho nejlepšího, co za svou historii ABBA vytvořila. Unikátní projekt ABBA SYMPHONIC SHOW přinese největší hity této skupiny v originálním provedení ve spojení se symfonickým orchestrem. Všechna hudební aranžmá jsou vytvořena přímo pro toto spojení symfonické a rockové složky s profesionálními pěveckými výkony. Jako Agnetha, Björn, Benny a Anni-Frid se představí čtveřice zpěváků – Tereza Ďatelinková, Michal Čechovský, Tomáš Martinek a Radka Križanová, kteří však pouze nekopírují švédský originál, ale naopak svou osobitostí dodávají celému projektu náboj a šmrnc.

Happyband Orchestra je česko-slovenské hudební uskupení, které patří k nejúspěšnějším profesionálním eventovým kapelám. Vzniklo v roce 2003 a od té doby koncertovalo nejen po celé Evropě, ale procestovalo všechny kontinenty. Happyband Orchestra spolupracuje na různých projektech a hudebně doprovází přední umělce slovenské i zahraniční scény. Dirigent koncertu Vlado Ďatelinka je zároveň hudebníkem, manažerem, producentem, pedagogem a ředitelem hudební školy. Vystudoval Vysokou školu múzických umění v Bratislavě. Jakožto multižánrový hudebník zastává vedoucí pozici ve vícero hudebních tělesech, v rámci pedagogické praxe se věnuje výchově a vyhledávání nových talentů.

 

 

Předprodej od 2. 4. 2024 na recepcích 14/15 BAŤOVA INSTITUTU a na pokladně Filharmonie Bohuslava Martinů.

 

V případě nepřízně počasí bude akce přesunuta do Kongresového centra Zlín.

Akce je realizována s finanční podporou statutárního města Zlína.

Platforma 14/15 BAŤŮV INSTITUT

  • Město: Zlín

Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika