Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

B

22. 4. 2014

Koncert ve Zlíně i na Pražském jaru s Filharmonií Bohuslava Martinů


Ani letos neporušujeme tradici, protože připravujeme slavnostní galakoncert Talentina, mezinárodního hudebního festivalu mladých koncertních umělců. Bude na něm účinkovat mladý basbarytonista Adam Plachetka, doplňuje tak řadu vynikajících pěvců, kteří zavítali v posledních letech do Zlína – Magdalena kožená, Dagmar Pecková, Mojca Erdmann, David Lomeli, Gabriela Beňačková, Eva Urbanová a další.

Odpovědí, proč právě Adam Plachetka je, že se i přes svůj mladý věk dostává do popředí pěvecké elity evropské, ale pomalu i světové. V letošním roce jej zve k účinkování milánská La Scala a pro příští rok Metropolitní opera v New Yorku.  Je sólistou Vídeňské státní opery, vystupoval rovněž v Německé státní opeře Berlín, Královské opeře v Londýně nebo Bavorské státní opeře v Mnichově.

Pro svůj koncert zvolil symbolicky repertoár českých skladatelů, vždyť letos oslavujeme Rok české hudby. Budou to Dramatická předehra od A. Dvořáka a jeho Biblické písně v první polovině, ve druhé polovině večera pak árie z oper Bedřicha Smetany Libuše, Tajemství, Dalibor a Čertova stěna. S tímto programem v květnu Adam Plachetka také vystoupí na Pražském jaru a naše filharmonie jej bude doprovázet.

Tato spolupráce není poslední, již máme přislíbeno také účinkování s tímto pěvcem v příštím roce na festivalu Janáčkův máj v Ostravě. Koncert bude dirigovat šéfdirigent Národního divadla v Praze Robert Jindra.