10. 7. 2018

Filharmonie Bohuslava Martinů podporuje rozvoj začínajících dirigentů

Kongresové centrum Zlín, 11. - 17. 7. 2018


Zlínská filharmonie nezahálí ani v čase letních prázdnin. V průběhu července a srpna se představí mimo své působiště například v Kroměříži, Litomyšli, Českém Krumlově nebo v rakouském Kirchstettenu. FBM se však v těchto měsících neomezuje pouze na koncertní činnost. Kromě tradičních koncertů realizuje také další aktivity, jež jsou zaměřeny především na podporu mladých umělců. Ve spolupráci s renomovanými a mezinárodně uznávanými lektory pořádá 11. - 17. července 2018 cyklus dirigentských kurzů, které si kladou za cíl rozvíjet potenciál nové generace talentovaných dirigentů, a připravovat je tak na jejich profesionální dráhu.

V uplynulých letech měl hudební workshop pod odborným vedením profesora Atso Almila (Sibelius Academy of the Helsinki University of Arts) a Luka Dollmana, lektora dirigování (Elder Conservatorium of Music, Univerzity of Adelaide) velký úspěch a rychle si vybudoval tradici.  Letošní ročník dirigentských kurzů se uskuteční opět v prostorách Kongresového centra Zlín, kde si bude moci ověřit při práci s profesionálním orchestrem své dirigentské dovednosti celkem 17 zahraničních aspirantů.

Dirigentské kurzy budou pokračovat také v měsíce srpnu, tentokrát se však budou konat v Kroměříži, a to v termínu od 1. – 10. 8. 2018.