2. 12. 2019

CHARITATIVNÍ KONCERT

V pondělí 16. prosince 2019 od 18.00 hod. pořádá v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů na Jižních Svazích ve Zlíně Filharmonie Bohuslava Martinů ve spolupráci s ROTARY KLUB ZLÍN Charitativní koncert

Zazní díla A. Corelliho, J. S. Bacha a J. Haydna. Sólistkou koncertu bude sopranistka Lucie Kaňková, Filharmonii Bohuslava Martinů bude řídit Filip Urban.

Vstupné bude dobrovolné. Výtěžek z koncertu bude využit na podporu aktivit organizací SONS a Junák.


Lucie Kaňková pochází z hudební rodiny a je držitelkou mnoha cen (např. vítězkou Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech, nositelkou 2. místa v American International Czech & Slovak Voice Competition v USA či 2. místa na soutěži Nadace Bohuslava Martinů v Praze).

Po absolvování Pražské konzervatoře v houslové třídě D. Zárubové, nastoupila Lucie Kaňková v roce 2013 do Operního studia ve švýcarském Bielu. V sezóně 2014/15/16 byla angažována v Theater Biel-Solothurn do rolí Kuchtíka v Rusalce a Luigi v Donizettiho Viva la mamma. S těmito produkcemi odzpívala na 50 představení v různých švýcarských divadlech. Od roku 2014 je také oficiální sólistkou švýcarského orchestru de Genève-Lancy. V roce 2016 inscenovala vlastní operní projekt Ariadna od Bohuslava Martinů, ve kterém ztvárnila roli Ariadny ve švýcarském Bielu a Baselu. V budoucnu plánuje ve spolupráci s Nadací  B.Martinů operu uvést i na území České Republiky.

Od září 2016 pokračuje pod vedením Prof. Barbary Locher na univerzitě v Luzernu ve studiu Master of Arts Solo Performance. V roce 2017 započala také doktorské studium na pražské Akademii múzických umění. Spolupracuje s českými a zahraničními orchestry a divadly. Od roku 2017 pravidelně spolupracuje s KS Gabrielou Beňačkovou.