B

27. 5. 2020

Operní gala na vlnách Českého rozhlasu

Operní gala na vlnách Českého rozhlasu

Operní gala (12. 3. 2020) bylo posledním koncertem, jenž zlínský orchestr odehrál v Kongresovém centru ještě před jeho uzavřením z důvodu pandemických opatření. Akce se tehdy konala již bez publika, Český rozhlas však pořídil z tohoto jedinečného koncertu hudební záznam, který zazní v pátek 5. června ve 20 hod. na vlnách Českého rozhlasu Vltava v rámci tradičního vysílání Koncert klasika. Program nabídne árie z oper G. Verdiho, W. A. Mozarta, Ch. Gounoda, G. Donizettiho a dalších. Účinkují Lada Bočková (soprán) a Petr Nekoranec (tenor), provedení řídí španělský dirigent Diego García Rodríguez. Připravila a uvádí Dagmar Henžlíková.

Naši věrní posluchači však o živý umělecký zážitek nepřijdou, připravili jsme pro ně náhradní termín koncertu. Více informací zde.

 


 

„Podařilo se nám zachytit jedinečný koncert, který se konal v první den začátku opatření v boji s nákazou koronavirem. V ten den platil zákaz akcí s účastí nad 100 lidí, během dne chodily různé další, často rozporuplné zprávy a nikdo nevěděl, co se vlastně bude dít. V jednu chvíli během příprav na záznam koncertu to vypadalo, že odjedeme s nepořízenou, že se už od 18h nebudou smět shromažďovat osoby ve větším počtu než 10, později to bylo odvoláno a koncert jsme mohli zaznamenat. (Od pátku 13. 3. už nebylo možné vůbec nic…).
Zlínský orchestr pod vedením výborného španělského dirigenta D. G. Rodrigueze odvedl skvělou práci a oba sólisté, Lada Bočková a Petr Nekoranec, byli úžasní. V podivné atmosféře nejistoty a před prázdným sálem bez publika odvedli perfektní a bezezbytku profesionální výkon, za což byli po jednotlivých výstupech odměňováni spontánní reakcí orchestru. To jsme aspoň v několika případech zachytili i na našem záznamu.“

hudební režie: Mgr. Tomáš Řezníček
zvukový mistr: Lukáš Dolejší