B

14. 6. 2021

OPEN AIR LÉTO S FBM

OPEN AIR LÉTO S FBM

Na srpen připravila Filharmonie Bohuslava Martinů řadu koncertů, které odehraje na platformě 14ǀ15 BAŤOVA INSTITUTU. Program bude vskutku pestrý.

Vstupenky na tyto akce jsou již v prodeji, a to buď online na webu FBM nebo na pokladně FBM v Kongresovém centru Zlín či pokladně 14ǀ15 BAŤOVA INSTITUTU.

 


Sérii filharmonie zahájí s jedním z nejoceňovanějších českých dirigentů současnosti Tomášem Netopilem. Tento letní večer se v pozici sólisty představí neobyčejně talentovaný osmnáctiletý houslista Matteo Hager s Cigánskými melodiemi od P. Sarasateho. Orchestr zahraje také Rachmaninovu druhou symfonii.

Následuje koncert na vlnách skvělého progressive-rocku! Show skupiny Tata Bojs bude sestavená nejen z největších hitů této unikátní pražské kapely, ale i ze skladeb z jejich zbrusu nového alba.

19. 8. je na programu jeden z nejzářivějších klenotů české hudby Má vlast Bedřich Smetany. Filharmonii bude řídit její šéfdirigent Tomáš Brauner.

A na konec srpna připadá Saint-Saënsův violoncellový koncert v podání skvělého Petra Nouzovského a doslova ikonická Dvořákova Novosvětská symfonie – obé pod taktovkou hlavního hostujícího dirigenta zlínské filharmonie Leoše Svárovského.

V případě nepříznivého počasí se koncerty uskuteční v Kongresovém centru Zlín.