B

10. 9. 2021

HARMONIA MORAVIAE 2021

HARMONIA MORAVIAE 2021

Filharmonie Bohuslava Martinů opět přichází s tradičním podzimním festivalem Harmonia Moraviae.

Jeho 19. ročník se uskuteční ve dnech 23. 9.–21. 10. a podobně jako v minulých letech i tentokrát nabídne zajímavý program se zajímavými tvářemi světa vážné hudby.

 


Harmonia Moraviae 2021 uvede celkem sedm koncertů a v jejím průběhu se zlínskému publiku představí například mezzsopranistka Markéta Cukrová, fagotistka Michaela Špačková, klavírista Jan Bartoš, soubory Musica da camera Brno a Graffovo kvarteto a řada dalších.

Festival zahájí Slavnostní večer Filharmonie Bohuslava Martinů, jenž se uskuteční 23. 9. 2021 v Kongresovém centru. Za řízení nového šéfdirigenta Roberta Kružíka se představí nejen orchestr zlínské filharmonie, ale především oceňovaná německo-ruská pianistka Olga Scheps. Přehlídku pak zakončí zcela mimořádný Galavečer Zlínských linií, který bude zároveň koncertem pořádaným u příležitosti 75. výročí založení zlínské filharmonie. U této příležitosti se na pódiu Kongresového centra se objeví výjimečná sestava gratulantů: houslista Václav Hudeček spolu s ním koncertní mistryně FBM Ivana Kovalčíková, zpěváci Adam Plachetka a Kateřina Kněžíková nebo klavírista Ivo Kahánek.  V rámci tohoto večera filharmonie také oficiálně představí své nové dvojalbum s názvem Zlínské linie, které orchestr s uvedenými umělci natočil v loňském roce.

 

Bližší informace o programu jsou dostupné na webových stránkách Filharmonie Bohuslava Martinů.

Vstupenky na jednotlivé koncerty festivalu Harmonia Moraviae 2021 lze v předprodeji zakoupit online prostřednictvím webových stránek Filharmonie Bohuslava Martinů nebo přímo na pokladně FBM v Kongresovém centru Zlín.