Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

B

10. 9. 2021

VYNIKAJÍCÍ OLGA SCHEPS VE ZLÍNĚ

VYNIKAJÍCÍ OLGA SCHEPS VE ZLÍNĚ

Festival Harmonia Moraviae 2021 zahájíme koncertem 23. září s vynikající, talentovanou a krásnou klavíristkou Olgou Scheps.

Zde můžete zhlédnou krátký film, který vám sólistku přiblíží.

 


Olga Scheps se narodila v Moskvě roku 1986 do hudební rodiny. Oba její rodiče působili jako klavírní pedagogové, a krásy tohoto nástroje tak Olga začala postupně vnímat a objevovat již od svých čtyř let. Roku 1992 se celá rodina přestěhovala do Německa, kde našla svůj nový domov. V té době se Olga začala intenzivněji věnovat studiu hry na klavír. Již v útlém věku rozvíjela svůj jedinečný interpretační styl kombinující intenzivní emotivitu a silnou expresivitu s mimořádně vyspělou klavírní technikou. Mezi prvními, kteří objevili její nebývalý talent, byl významný rakouský pianista Alfred Brendel. V roce 2013 Olga dokončila studium hudební akademie v domovském Kolíně nad Rýnem, kde vykonala svou závěrečnou koncertní zkoušku s vyznamenáním, a svá umělecká studia následně završila u renomovaných profesorů Arie Vardiho a Dmitrije Baškirova.

Olga Scheps pravidelně koncertuje v nejprestižnějších koncertních síních světa, jako je např. budova Labské filharmonie v Hamburku, sály Berlínské a Kolínské filharmonie, vídeňský Musikverein, londýnská Cadogan Hall, Tonhalle Curych nebo Suntory Hall v Tokiu. Spolupracuje s takovými orchestry, jako je kupř. orchestr Mnichovských symfoniků, Královský skotský národní orchestr, Varšavská filharmonie, NDR Radiophilharmonie Hannover, Orchestre National du Capitole de Toulouse, Izraelská filharmonie nebo New Japan Philharmonic Orchestra.

Její repertoár je velmi široký a sestává nejen ze standardních klavírních opusů, ale mnohdy dalece přesahuje oblast vážné hudby. Ve spolupráci s frontmanem kapely Scooter H. P. Baxxterem vzniklo roku 2017 album nazvané 100% Scooter – Piano Only, na němž Olga nahrála klavírní úpravy nejslavnějších hitů této skupiny. Její album Melody pak krom jiného obsahuje úpravy skladeb irského umělce elektronické hudby a žánru techno Aphex Twin.

Olga Scheps hovoří plynně rusky, německy a anglicky.