Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

B

28. 4. 2022

JOSEF ŠPAČEK NA TALENTINU

JOSEF ŠPAČEK NA TALENTINU

Slavnostním koncertem 5. května bude zahájen XXVI. ročník Mezinárodního hudebního festivalu mladých koncertních umělců Talentinum 2022.

Sólistou večera bude jeden z nejvyhledávanějších českých houslových virtuózů Josef Špaček, který se vůbec poprvé na Talentinu představil před šestnácti lety, kdy tehdy jako dvacetiletý naprosto okouzlil svojí oslňující virtuozitou přítomné zlínské publikum v bývalém Domě umění. Tentokrát v jeho podání zazní Španělská symfonie pro housle a orchestr Édouarda Lala.

Program koncertu doplní Divertimento pro orchestr původem švýcarského skladatele Pierra Wissmera a nestárnoucí Patetická symfonie Petra Iljiče Čajkovského. Dirigentské taktovky se ujme hlavní hostující dirigent Filharmonie Bohuslava Martinů Leoš Svárovský, který se poprvé, tenkrát jako flétnista, zúčastnil festivalu Talentinum již v roce 1986.

Vstupenky stále v prodeji!