Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

B

8. 12. 2022

LUKÁŠ VONDRÁČEK VE ZLÍNĚ

LUKÁŠ VONDRÁČEK VE ZLÍNĚ

V roce 2003 vysílala Česká televize v rámci cyklu „Nehasit! Hořím!“ dokumentární film režisérky Hany Pinkavové o (tehdy) sedmnáctiletém opavském klavíristovi Lukáši Vondráčkovi.

Lukáš Vondráček poprvé veřejně vystoupil ve čtyřech letech. Jako patnáctiletý debutoval s Českou filharmonií a Vladimirem Ashkenazym, následovalo velké turné po USA. Jeho přirozená a jistá muzikalita a pozoruhodná technika z něj dlouhodobě činí neobyčejně nadaného a zralého hudebníka. Celosvětového uznání dosáhl i díky obdržení řady mezinárodních ocenění, především ziskem Grand Prix na prestižní Soutěži královny Alžběty v Bruselu roku 2016.

Po nedávné spolupráci s Los Angeles Philharmonic, Chicago Symphony, Pittsburgh Symphony, Boston Symphony a londýnskými symfonickými orchestry bude Lukáš Vondráček spolupracovat i s Filharmonií Bohuslava Martinů, a to hned v příštím týdnu.

Tohoto excelentního muzikanta si můžete naživo vyslechnout i vy. Na pokladně FBM ještě zbývají poslední vstupenky!