Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

B

22. 12. 2022

VÁCLAV HUDEČEK 70 na ČT art

VÁCLAV HUDEČEK 70 na ČT art

I o vánočních svátcích můžete trávit čas s Filharmonií Bohuslava Martinů. Na Štěpána, 26. 12. 2022, pro vás Česká televize připravila záznam koncertu VÁCLAV HUDEČEK 70, který se bude vysílat na ČT art od 20.55 hodin.

Koncert Filharmonie Bohuslava Martinů proběhl k oslavě významného životního jubilea jednoho z nejproslulejších českých houslových virtuózů Václava Hudečka, který v červnu 2022 oslavil 70. narozeniny.

 


Poprvé se zlínské (tehdy ještě gottwaldovské) publikum mohlo s Hudečkem osobně setkat v dubnu 1980 v Divadle pracujících na koncertě pořádaném v rámci 5. ročníku festivalu Talentinum. Počínaje tímto okamžikem pak začala více než čtyři dekády trvající spolupráce, která přetrvává dodnes. V rámci slavnostního programu se na pódiu Kongresového centra Zlín po boku Václava Hudečka představily další hvězdy české hudební scény: violistka Kristina Fialová, pěvci Lada Bočková a Jiří Brückler. Nemohl chybět ani Český filharmonický sbor Brno vedený Petrem Fialou. Celý koncert byl řízen pod taktovkou šéfdirigenta zlínské filharmonie Roberta Kružíka.

Program byl koncipován jako mozartovsko-dvořákovský a nabídnul spojení dvou skladeb Wolfganga Amadea Mozarta: předehra k opeře Figarova svatba a Koncertantní symfonie pro housle, violu a orchestr, se slavnou Messa da Gloria Pietra Mascagniho, na které navázaly skladby Antonína Dvořáka Romance f moll pro housle a orchestr a Te Deum.