Po, 16. 12. 2019, 18 hod.

Charitativní koncert

Místo konání: kostel Panny Marie Pomocnice křesťanů, Zlín - Jižní Svahy  

A. CORELLI Concerto grosso č. 8 g moll, op. 6 „Vánoční“
J. S. BACH Jauchzet Gott in allen Landen, BWV 51
J. HAYDN Symfonie č. 45 fis moll „Na odchodnou“

 

Lucie Kaňková, soprán

Filharmonie Bohuslava Martinů
Filip Urban, dirigent


Vstupné dobrovolné. Výtěžek z koncertu bude využit na podporu aktivit organizací SONS a Junák.

 

Lucie Kaňková pochází z hudební rodiny a je držitelkou mnoha cen (např. vítězkou Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech, nositelkou 2. místa v American International Czech & Slovak Voice Competition v USA či 2. místa na soutěži Nadace Bohuslava Martinů v Praze).

Po absolvování Pražské konzervatoře v houslové třídě D. Zárubové, nastoupila Lucie Kaňková v roce 2013 do Operního studia ve švýcarském Bielu. V sezóně 2014/15/16 byla angažována v Theater Biel-Solothurn do rolí Kuchtíka v Rusalce a Luigi v Donizettiho Viva la mamma. S těmito produkcemi odzpívala na 50 představení v různých švýcarských divadlech. Od roku 2014 je také oficiální sólistkou švýcarského orchestru de Genève-Lancy. V roce 2016 inscenovala vlastní operní projekt Ariadna od Bohuslava Martinů, ve kterém ztvárnila roli Ariadny ve švýcarském Bielu a Baselu. V budoucnu plánuje ve spolupráci s Nadací  B.Martinů operu uvést i na území České Republiky.

Od září 2016 pokračuje pod vedením Prof. Barbary Locher na univerzitě v Luzernu ve studiu Master of Arts Solo Performance. V roce 2017 započala také doktorské studium na pražské Akademii múzických umění. Spolupracuje s českými a zahraničními orchestry a divadly. Od roku 2017 pravidelně spolupracuje s KS Gabrielou Beňačkovou.

 

kostel Panny Marie Pomocnice křesťanů, Zlín - Jižní Svahy