B

Čt, 14. 1. 2021, 19:00 hod.

B3 SMRTIHLAV PREMIÉRA 2020 - koncert zrušen

Místo konání: Kongresové centrum Zlín  Pořadatel: Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.  Vstupné: 290,- 250,- 210,-

Koncert se ruší. 

 

Pro majitele vstupenek zrušených koncertů:

Pokud jste si v této sezoně zakoupili vstupné na jednotlivé koncerty jiných abonentních cyklů či mimořádné koncerty, jež se neuskutečnily a byly zrušeny, máte dvě možnosti:

  1. Budeme vděčni, pokud nám budete chtít vyjádřit podporu a vzdáte se vstupného. Pomůžete nám překonat toto náročné období.
  2. Máte právo na vrácení vstupného. Žádost můžete podat od 17. 3. do 27. 4. 2021 mailem (pokladna@filharmonie-zlin.czgargulakova@filharmonie-zlin.cz, propagace@filharmonie-zlin.cz). Finanční obnos budeme zasílat pouze bankovním převodem! Pro transakci k žádosti přiložte originály vstupenek (e-mailem stačí kopie) a potřebné bankovní údaje.

Prosíme o dodržení všech zmíněných termínů, později nebudeme moci na Vaše požadavky reagovat.

 

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit e-mailem (pokladna@filharmonie-zlin.cz, gargulakova@filharmonie-zlin.czpropagace@filharmonie-zlin.cz) nebo telefonicky (734 641 782, 739 683 675, 734 641 781).

 

LUKÁŠ SOMMER - SVĚTOVÁ PREMIÉRA
Smrtihlav 2020, symfonická báseň na povídku Edgara Allana Poea
CAMILLE SAINT-SAËNS
Koncert pro violoncello a orchestr č. 1 a moll, op. 33
GEORGES BIZET
Symfonie C dur

 

MEE-HAE RYO, violoncello

FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
TOMÁŠ BRAUNER, dirigent


V pořadí třetí koncert abonentní řady B přinese kompozici současného mladého českého skladatele Lukáše Sommera nazvanou Smrtihlav 2020, jež byla inspirována stejnojmennou povídkou anglického romantického básníka a prozaika Edgara Allana Poea. Kompozice byla vytvořena na objednávku Filharmonie Bohuslava Martinů, která provede dílo ve světové premiéře.

V následujícím průběhu zazní první violoncellový koncert Camilla Saint-Saënse, který skladatel vytvořil pro belgického violoncellistu a nástrojáře Augusta Tolbecqua. Koncert zachovávající standardní třívěté schéma doznal své výsledné podoby roku 1872 a svému autorovi zajistil první výraznější úspěch u hudební veřejnosti. Nutno dodat, že řada hudebních autorů považovala Saint--Saënsův opus za vůbec nejlepší violoncellový koncert, jaký byl kdy zkomponován. Za doprovodu zlínské fi lharmonie jej provede jihokorejská violoncellistka Mee-Hae Ryo, absolventka prestižní newyorské Juilliard School of Music.

Francouzský skladatel Georges Bizet sice proslul spíše svými hodnotnými operami, nicméně pozornost zaslouží i jeho ryze orchestrální tvorba. Autorova Symfonie C dur pochází z roku 1855, kdy ji tehdy sedmnáctiletý Bizet zkomponoval v rámci svého studia na Pařížské konzervatoři v průběhu jediného měsíce. Své premiéry se však dočkala až po dalších osmnácti letech od svého vzniku. Ačkoli se jedná o kompozici vyhotovenou mladým začínajícím skladatelem, lze hovořit o vyspělém díle jak po stránce melodické invence, tak i co do formové stavby.

Koncert bude řídit šéfdirigent zlínských filharmoniků Tomáš Brauner.

Kongresové centrum Zlín

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika