B

Ne, 28. 3. 2021, 18:00 hod.

SPS DVOŘÁK 100 - koncert zrušen

Místo konání: Kongresové centrum Zlín  Pořadatel: Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.  Vstupné: 250,- 210,- 200,-

Koncert se ruší. 

 

Pro majitele vstupenek zrušených koncertů:

Pokud jste si v této sezoně zakoupili vstupné na jednotlivé koncerty jiných abonentních cyklů či mimořádné koncerty, jež se neuskutečnily a byly zrušeny, máte dvě možnosti:

  1. Budeme vděčni, pokud nám budete chtít vyjádřit podporu a vzdáte se vstupného. Pomůžete nám překonat toto náročné období.
  2. Máte právo na vrácení vstupného. Žádost můžete podat od 17. 3. do 27. 4. 2021 mailem (pokladna@filharmonie-zlin.czgargulakova@filharmonie-zlin.czpropagace@filharmonie-zlin.cz). Finanční obnos budeme zasílat pouze bankovním převodem! Pro transakci k žádosti přiložte originály vstupenek (e-mailem stačí kopie) a potřebné bankovní údaje.

Prosíme o dodržení všech zmíněných termínů, později nebudeme moci na Vaše požadavky reagovat.

 

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit e-mailem (pokladna@filharmonie-zlin.czgargulakova@filharmonie-zlin.czpropagace@filharmonie-zlin.cz) nebo telefonicky (734 641 782, 739 683 675, 734 641 781).

 

KONCERT K 100. VÝROČÍ ZALOŽENÍ SMÍŠENÉHO
PĚVECKÉHO SBORU DVOŘÁK ZLÍN

ANTONÍN DVOŘÁK
Stabat mater, oratorium pro sóla, sbor a orchestr, op. 58

 

KATEŘINA KNĚŽÍKOVÁ, soprán
LUCIE HILSCHEROVÁ, alt
JAROSLAV BŘEZINA, tenor
PAVEL ŠVINGR, bas

SMÍŠENÝ PĚVECKÝ SBOR DVOŘÁK ZLÍN a jeho hosté
JOSEF SUROVÍK, sbormistr
AKADEMICKÝ SBOR ŽEROTÍN
PAVEL KOŇÁREK, sbormistr

FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
FRANTIŠEK MACEK, dirigent


V průběhu koncertní sezony 2020–21 oslaví zlínský Smíšený pěvecký sbor Dvořák výročí sta let od svého založení. Připomínka tohoto jubilea vyvrcholí březnovým koncertem s Filharmonií Bohuslava Martinů, který dá vzpomenout na okamžiky společné historie obou těles, jež se začala psát před více než padesáti lety.

Počátky spolupráce Smíšeného pěveckého sboru Dvořák se zdejší filharmonií se datují již do 50. let minulého století, nicméně k těsnějšímu propojení obou institucí došlo roku 1968, kdy byl sbor organizačně přidružen k tehdejšímu Státnímu symfonickému orchestru Gottwaldov. Tato skutečnost představovala zásadní mezník v činnosti obou těles, neboť umožňovala realizovat ve „městě obuvi" náročná vokálně-instrumentální díla v rozsahu do té doby nebývalém. Na programy abonentních koncertů filharmonie tak bylo konečně možno zařazovat velké kompozice jako např. Beethovenovu „Devátou", Dvořákovo Te Deum, Orffovu Carminu Burana, Pucciniho Messa di Gloria a celou řadu dalších. Samostatnou kapitolu pak představovalo každoroční předvánoční provedení Rybovy České mše vánoční, které se postupem času stalo v krajském městě doslova tradicí. Sbor Dvořák se z hlediska organizačního osamostatnil roku 1993, avšak spolupráce se zlínskou filharmonií trvala i nadále, byť již v mnohem menším rozsahu.

Na program výročního koncertu zmíněného pěveckého tělesa, jež za dobu své historie provedlo ve Zlíně i okolí na stovky děl od nejrůznějších autorů, je zařazeno oratorium Stabat mater skladatele Antonína Dvořáka, které velmi sugestivním způsobem zhudebňuje text o utrpení matky, jejíž syn umírá na kříži.

Orchestr filharmonie Bohuslava Martinů bude řídit dirigent František Macek.

Kongresové centrum Zlín

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika