Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

B

Čt, 12. 5. 2022, 19.00 hodin

B7 TALENTINUM 2022

Místo konání: Kongresové centrum Zlín  |  Pořadatel: Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.  | 

18.15 hodin Povídání o hudbě

 

NATALIE SCHWAMOVÁ, klavír
NATÁLIE TRÁVNÍČKOVÁ, violoncello
EDUARD KOLLERT, housle
ONDŘEJ SOUKUP, dirigent
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ

CARL MARIA VON WEBER
Oberon, předehra k opeře
MAURICE RAVEL
Koncert pro klavír a orchestr G dur
BOHUSLAV MARTINŮ
Koncert pro violoncello a orchestr č. 1, H. 196
ALEXANDR GLAZUNOV
Koncert pro housle a orchestr a moll, op. 82


Mezinárodní festival mladých koncertních umělců Talentinum pravidelně poskytuje nadějným interpretům příležitost vystoupit za doprovodu filharmonického tělesa, získat tak nenahraditelné zkušenosti a zároveň prokázat míru vlastní interpretační úrovně. Tato přehlídka s mezinárodním dosahem, jejíž první ročník se v tehdejším Gottwaldově poprvé uskutečnil v květnu roku 1972, se již spolehlivě etablovala na místní kulturní scéně a stala se její nedílnou součástí. Za půlstoletí své existence hostil tento podnik celou řadu význačných hudebníků a v průběhu května 2022 napíše již svoji šestadvacátou kapitolu.

Právě mladým talentovaným umělcům bude věnován závěrečný koncert abonentní řady B. Na pódiu Kongresového centra Zlín vystoupí pianistka Natalie Schwamová, která s velkými úspěchy koncertovala s mnoha domácími i zahraničními orchestry a která, tentokrát za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů, provede Koncert G dur pro klavír a orchestr Maurice Ravela.

Neméně kvalitní zážitek slibuje účast violoncellistky Natálie Trávníčkové, jež je laureátkou celé řady českých i mezinárodních interpretačních soutěží. Mladá umělkyně, která aktivně absolvovala mistrovské kurzy u takových osobností, jakými jsou například Steven Isserlis, Petr Nouzovský či Raphael Rallfisch, se v rámci Talentina ujme sólového partu Koncertu pro violoncello a orchestr č. 1 Bohuslava Martinů.
V neposlední řadě se představí houslista Eduard Kollert, v současné době student prestižní madridské Vysoké školy královny Sofie, jehož mimořádné interpretační umění již mělo možnost obdivovat obecenstvo například v Rusku, Bulharsku, Německu, Švýcarsku, Kazachstánu, Jordánsku či Japonsku. V jeho podání zazní houslový koncert Alexandra Glazunova.

Celý koncert bude řídit šestadvacetiletý dirigent Ondřej Soukup, posluchač prominentní londýnské Royal College of Music.

Kongresové centrum Zlín

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika