Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

B

Čt, 17. 3. 2022, 19.00 hodin

C5 ZMĚNA PROGRAMU - ONDŘEJ GREGOR BRZOBOHATÝ A FBM

Místo konání: Kongresové centrum Zlín  |  Pořadatel: Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.  | 

Ze zdravotních důvodů dochází ke změně programu koncertu C5 17. března 2022.

O program koncertu ON THE WAVE nepřijdete. Nový termín bude mít v příští sezoně - 9. 2. 2023.

 

ONDŘEJ GREGOR BRZOBOHATÝ, klavír

CHUHEI IWASAKI, dirigent
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ

Modlitba / Your Song / O lásce / Poslední akční hrdina / Věštkyně / For Once In My Life / What a Wonderful World / Imagine a další


Náhradní program za původně plánovaný společný projekt Cover Paradise s Filharmonií Bohuslava Martinů bude více než adekvátní. Kongresové centrum přivítá Ondřeje Gregora Brzobohatého, hudebního skladatele, textaře, zpěváka, pianistu, herce, moderátora, dabéra, producenta, ..., který společně s orchestrem zlínské filharmonie představí pestrý výběr písní i skladeb ze své autorské dílny. Pořad bude řídit dirigent Chuhei Iwasaki.

 

 

 


Původní program koncertu

ON THE WAVE - náhradní termín za 1. 4. 2021  

COVER PARADISE:
MARCO ČAŇO, housle
JIŘÍ KALOUSEK, kytara
ŠTĚPÁN BALOUN, klávesy
ROBIN HÁDR, baskytara
PETER HRNČIRÍK, bicí nástroje
TEREZA MAŠKOVÁ, zpěv
CHUHEI IWASAKI, dirigent
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ

MICHAEL JACKSON I ED SHEERAN I DAVID GUETTA I
BILLIE EILISH I ADELE I AVICII I RIHANNA I
ARIANA GRANDE I CLEAN BANDIT I MARTIN GARRIX I
JUSTIN BIEBER I JUSTIN TIMBERLAKE

Koncert, který se ponese na vlně dnešní světové pop music propletené s klasickou hudbou, slibuje vpravdě jedinečnou show!

Houslista Marco Čaňo a kapela Cover Paradise založená v roce 2017 představí cover verze nejznámějších světových melodií od Davida Guetty, Eda Sheerana, Michaela Jacksona, Ariany Grande, Aviciiho, Rihanny, Adele, Billie Eilish nebo hudební skupiny Clean Bandit. Současné populární songy se v jejich pojetí stávají mezigeneračními hity postavenými z hudby na profesionálních základech. Jejich první cover Symphony ocenilo shlédnutím na Youtube více než 450 tisíc uživatelů z celého světa. V roce 2018 vydali své debutové album Cover Paradise.

Houslista Marco Čaňo pochází z Moravy a inspiraci pro svou interpretaci a tvorbu čerpá jaksi samozřejmě a zásadně z moravského folkloru. Touhu žít hudbou v něm probudily první darované housle v dětství. Od 13 let byl věrným žákem Václava Hudečka na jeho letní Akademii v Luhačovicích a od té doby housle doslova nepustil z ruky. Hudební dovednosti dále rozšiřoval při sólových recitálech, ale také při pouličních produkcích, které vyzkoušel jako teenager. Už při studiích na Akademii múzických umění v Praze koncertoval na světových pódiích s Českou filharmonií a Českým národním symfonickým orchestrem. Načerpal tak další inspiraci od mistrů s velkým M: Jiřího Bělohlávka, Semjona Byčkova, Ennia Morriconeho, Hanse Zimmera nebo Dannyho Elfmana v proslulých koncertních sálech jako Carnegie Hall, Madison Square Garden, Suntory Hall. Byť tam zažil krásné a inspirující okamžiky, vydal se svou vlastní cestou, což znamenalo začít zase znovu od začátku. Vedle uskupení Cover Paradise hraje Marco Čaňo také se smyčcovým kvartetem De Facto Quartet, s nímž absolvoval finálové kolo německé soutěže Das Supertalent.

V pozici sólistky se představí také Tereza Mašková, vítězka soutěže SuperStar z roku 2018, která se věnuje zejména hudbě žánrů pop a funky. Filharmonii Bohuslava Martinů bude řídit dirigent Chuhei Iwasaki, který pravidelně spolupracuje s předními orchestry v České republice i na Slovensku.

Kongresové centrum Zlín

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika