Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

B

Út, 15. 2. 2022, 19.00 hodin

K3 TRIO PONK - náhradní termín za 2. 2. 2021

Místo konání: Kongresové centrum Zlín  |  Pořadatel: Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.  | 

TRIO PONK:
MICHAL KRYSTÝNEK, zpěv, housle
EDUARD TOMAŠTÍK, cimbál
PAVEL RAJMIC, kontrabas

Autorská tvorba TRIA PONK


V polovině února roku 2022 přivítá zlínské Kongresové centrum Trio Ponk, těleso, které vzniklo před několika lety v Brně a které se postupem času prosadilo na české i zahraniční scéně.

Jak již samotný název tohoto uskupení prozrazuje, soubor sestává ze tří členů – houslisty a zpěváka Michala Krystýnka, cimbalisty Eduarda Tomaštíka a kontrabasisty Pavla Rajmice. Původem brněnská kapela čerpá z hlediska hudebního zejména z pokladnice moravské a slovenské lidové hudby – vřelý vztah jednotlivých členů k folklóru a lidové hudebnosti se tak zásadním způsobem promítá do vlastní hudební tvorby. Repertoár Tria Ponk ovšem nezůstává v zajetí tradičního přístupu k lidové hudbě; ba naopak svůj projev toto uskupení staví na využívání neortodoxních postupů a fúzích folklóru s jinými hudebními prvky, především pak s rockovými, jazzovými či bluesovými. Vzniká tak atraktivní propojení hudebních stylů, které lze charakterizovat termínem „postfolklór“. Postfolklór je ostatně také název debutového alba Tria Ponk, které kapela vydala v roce 2015. Nutno dodat, že vydáním tohoto počinu na sebe těleso upozornilo nejen v českém hudebním prostoru, ale taktéž za našimi hranicemi. Následovalo množství pochvalných recenzí a zařazení skladeb kupříkladu do programů vysílání Radia 1, Radia Wave, rádia Proglas, německého Deutschlandradio Kultur, maďarského Bartók Rádió a dokonce i několika stanic v USA. Nutno zároveň dodat, že zmíněné album získalo v roce svého vydání prestižní Cenu Anděl, a sice v kategorii World music.

Koncert Tria Ponk nabídne posluchačům původní autorskou tvorbu tohoto tělesa, která posluchače přesvědčí o tom, že moravský hudební folklór není v žádném případě něčím archaickým, ale že je naopak stále živou součástí naší kultury.

 

Děkujeme, že jste všichni k sobě i k nám ohleduplní a dodržujete aktuální opatření. 

 

Při účasti na koncertě je návštěvník povinen zajistit ochranu dýchacích cest respirátorem.

 

Podmínky pořádání koncertu jsou řešeny v souladu s aktuálními nařízeními Vlády ČR.

Kongresové centrum Zlín

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika