Čt, 26. 10. 2017, 19:00 hod.

ADAM PLACHETKA (Operní recitál)

Místo konání: Kongresové centrum Zlín  |  Pořadatel: Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.  |  Vstupné: 390,- 330,- 280,-

Závěrečný koncert festivalu Harmonia Moraviae

árie a předehry z oper Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany

Sólisté: Eva Hornyaková, soprán
Adam Plachetka, basbaryton
Dirigent: Vojtěch Spurný

Český basbarytonista Adam Plachetka patří mezi nejlepší evropské i světové operní pěvce. Jeho závazky zahrnují Salzburger Festspiele, Bayerische Staatsoper v Mnichově, Pražské jaro, Théâtre Royal de la Monnaie v Bruselu, Royal Opera House Covent Garden v Londýně, Musikverein ve Vídni, Festpielhaus Baden-Baden, Opéra Comédie Montpellier, Glyndebourne Festival, Deutsche Oper a Deutsche Staatsoper v Berlíně, Teatro alla Scala v Miláně, Houston Grand Opera, Lyric Opera Chicago a Metropolitan Opera v New Yorku.

Lenku Máčikovou, která ze zdravotních důvodů nemůže vystoupit, nahradí tento večer vynikající slovenská sopranistka Eva Hornyaková.

Kongresové centrum Zlín