30. 8. 2016

VEČER S AMADEEM aneb LADÍME NA FESTIVAL

Zveme Vás na večer 4. října 2016 věnovaný Wolfgangovi Amadeovi Mozartovi, jehož dílo se prolíná celým 14. ročníkem Mezinárodního hudebního festivalu Harmonia Moraviae 2016.

Již od 17.30 hodin si budete moci prohlédnout výstavu Mozart ve Vídni, kterou s laskavostí zapůjčilo Rakouské kulturní fórum v Praze. Obrazem i slovem informuje o životě, bydlištích a místech působení W. A. Mozarta ve Vídni. Během večera zazní proslulá Malá noční hudba v podání filharmoniků a bude promítnut oscarový film Amadeus českého režiséra Miloše Formana. Ten se natáčel mimo jiné i v nedaleké Kroměříži a jeho česká premiéra se uskutečnila v září 1986, tedy přesně před třiceti lety.

Vstupenky za 50,- Kč si můžete zakoupit již od 3.8.2016 na pokladně FBM nebo on-line.

Článek z Opera Plus: http://operaplus.cz/pred-30-lety-se-v-nasich-kinech-poprve-objevil-formanuv-amadeus/