23. 11. 2021

PRETTY YENDE VE ZLÍNĚ

Dnes Pretty Yende zpívá ve francouzském Compiègne, příští pondělí Paříži. A ve čtvrtek ZLÍN!

Máte jedinečnou možnost tuto výjimečnou  operní divu s překrásným hlasem slyšet v Kongresovém centru Zlín za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů.

Neváhejte a zakupte si vstupenku na tento mimořádný večer!

Pretty Yende – Il Dolce Suono from Lucia Di Lammermoor

Příběh Pretty Yende je příběhem lidského talentu, nezdolné píle, cílevědomosti a touze překonávat životní překážky. Pretty vyrůstala v Piet Retief, malém jihoafrickém městečku nacházejícím se u hranic s královstvím eSwatini. Zpočátku toužila po tom stát se účetní a zpěvu, hlavně tomu v kostelích, se věnovala spíše příležitostně. Až do svých šestnácti let vůbec netušila, že existuje něco jako opera. Tehdy však v televizi poprvé spatřila novou reklamu britských aerolinek British Airways, v níž zazníval úryvek Květinového duetu z opery Lakmé. Nádherná melodie Pretty naprosto uchvátila a bez nadsázky jí změnila život. Od tohoto okamžiku netoužila po ničem jiném než po zpívání. Její nesmírné odhodlání brzy vedlo k získání stipendia na konzervatoři v Kapském městě, kde se stala studentkou Virginie Davids, první černošské zpěvačky, která se za apartheidu prosadila ve světě opery. A když se Pretty naskytla možnost zúčastnit se prestižních evropských pěveckých soutěží, nezaváhala ani na vteřinu, byť cestovní výdaje ji stály veškeré našetřené úspory. Avšak vyplatilo se. Vítězné tažení zpěváckými soutěžemi završila roku 2011 na světovém klání Operalia, kde jako vůbec první zpěvačka v historii získala ocenění ve třech kategoriích. Od té doby začaly přicházet nabídky na hostování ve slavných evropských operních domech (jako například v proslulé milánské La Scale) a v roce 2013 přišla nabídka nejlukrativnější: newyorská Metropolitní opera. Pretty tak definitivně vystoupala na pomyslný pěvecký vrchol a v operní branži se stala skutečným diamantem.

Koncert pořádaný 25. listopadu v Kongresovém centru bude naprosto výjimečným večerem, v jehož rámci se Pretty Yende představí v pořadu sestaveném ze slavných operních árií a předeher společně se zlínskou filharmonií vedenou španělským dirigentem Diegem Garcíou Rodríguezem

Děkujeme, že jste všichni k sobě i k nám ohleduplní a dodržujete aktuální opatření.

OPATŘENÍ V RÁMCI POŘÁDÁNÍ KULTURNÍCH AKCÍ:

Návštěvníci musí u vstupu spolu se vstupenkou předložit i potvrzení, že splňují jednu z následujících podmínek:

- 14 dní od dokončení očkování
- potvrzení o prodělané nemoci - imunita platí 180 dní od potvrzení pozitivity

RT-PCR test starý nejvýše 72 hodin bude možné doložit pouze u:
a) u osob do 18 let
b) u osob, které se nemohou podrobit očkování pro kontraindikaci
c) u osob očkovaných proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), neuplynulo 14 dní

Děti do 12 let žádné potvrzení předkládat nemusí.

Při účasti na koncertě je návštěvník povinen zajistit ochranu dýchacích cest respirátorem.

Podmínky pořádání koncertu jsou řešeny v souladu s aktuálními nařízeními Vlády ČR.