Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

B

9. 11. 2022

KOUZLA POHÁDEK - A1

KOUZLA POHÁDEK - A1

Ve čtvrtek 10. listopadu 2022 od 19.00 hod. se ve Velkém sále Kongresového centra Zlín koná první abonentní koncert cyklu A sestavený z hudebních děl, jejichž autoři se nechali inspirovat kouzelným světem pohádek.

Opera Jeníček a Mařenka E. Humperdincka, ze které posluchači uslyší předehru, patří mezi nejslavnější a nejčastěji prováděné opusy. Dílo Pohádky pro akordeon a orchestr Václava Trojana s příběhem o princezně, statečném rytíři nebo  zlém drakovi provede Pietro Roffi, jenž je přiřazován k nejtalentovanějším evropským akordeonistům své generace. Pohádkovým námětem se nechal inspirovat rovněž Nikolaj Rimskij-Korsakov, jehož zcela uchvátila středověká arabská sbírka pohádek, bajek a příběhů Tisíce a jedné noci. Orchestrální fantazie Šeherezáda se řadí k nejoblíbenějším a zároveň nejpozoruhodnějším dílům světové hudební literatury. Filharmonii Bohuslava Martinů bude tento večer řídit její šéfdirigent Robert Kružík.

KOUZLA POHÁDEK - vstupenky