Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

B

10. 8. 2023

7. září 2023 OPE(R)N AIR

7. září 2023 OPE(R)N AIR

Zářijový Ope(R)n Air koncert Filharmonie Bohuslava Martinů se (jak jeho název předestírá) ponese ve znamení opery – na vlnách slavných i méně známých operních předeher, árií a duetů z dílny skladatelských géniů Rossiniho, Verdiho, Gounoda, Offenbacha a dalších.

Podmanivé melodie operního světa zazní pod širým nebem v podání orchestru zlínské filharmonie řízené slovenským dirigentem Rastislavem Štúrem, sólových partů se zhostí dvě mladé mimořádně talentované pěvkyně – Lada Bočková a Arnheiður Eiríksdóttir.

Vstupenky na koncert jsou v prodeji online i na pokladně FBM.

 


 

LADA BOČKOVÁ

„Je skvělá, je to živel, je to skutečná umělkyně, můžete na ni být hrdí!” Tato slova pronesl v roce 2019 slavný tenorista Plácido Domingo poté, co jej v rámci prominentní pěvecké soutěže Operalia doslova okouzlila původem brněnská sopranistka Lada Bočková.Někdejší absolventka Konzervatoře Brno a JAMU je od září 2020 členkou operního souboru Theater Bonn, kde s velkými úspěchy provedla již řadu operních rolí (La Calisto, Gretel, Laudine, Clorinda a mnoho dalších). Mimo svou domovskou scénu hostuje např. v Aalto Theater Essen, Státní opeře Praha nebo v Národním divadle moravskoslezském a v rámci koncertní činnosti vystupuje s předními českými i zahraničními orchestry. Lada Bočková se nedávno objevila také na stříbrném plátně, a sice v americkému superhero filmu The Crow (režie Rupert Sanders) a v dánském celovečerním filmu Ehrengard (Bille August), v obou případech v rolích operní zpěvačky.

 

ARNHEIÐUR EIRÍKSDÓTTIR

Islandská mezzosopranistka Arnheiður Eiríksdóttir vystudovala zpěv na konzervatoři v Reykjavíku a poté pokračovala na vídeňské Universität für Musik und darstellende Kunst. Ještě během studií se představila jako Cherubín, Meg Page (Verdi: Falstaff) a Andronico (Händel: Tamerlán) v zámeckém divadle ve vídeňském Schönbrunnu, jako Dorabella v Daegu Opera House v Jižní Koreji a jako Jeníček (Humperdinck: Perníková chaloupka) v Islandské opeře. Od sezony 2020–21 je sólistkou Opery Národního divadla v Praze, v loňském roce jí byla udělena Cena ředitele Národního divadla pro umělce do 35 let. Díky jedinečným pěveckým kvalitám se jí zaslouženě dostává nadšených ovací publika a pochvalných recenzí; po mimořádném provedení role Octaviana v inscenaci Straussovy opery Růžový kavalír si „Adda“ dokonce vysloužila nominaci na Cenu divadelní kritiky za rok 2022.