Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

B

Čt, 6. 10. 2022, 19:00 hod.

C1 BOŽSKÁ SUMI JO

Místo konání: Kongresové centrum Zlín  |  Pořadatel: Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.  | 

Sumi JO soprán
Robert KRUŽÍK dirigent
Filharmonie Bohuslava Martinů

STRAUSS   LEHÁR   ARDITI


Program úvodní ho koncertu abonentního cyklu C nabídne pestrý výběr ze slavných operních i operetních árií a předeher včetně zajímavého exkurzu do oblasti korejské lidové hudby. V pozici sólistky se představí naprosto mimořádná umělkyně světového formátu, koloraturní sopranistka jihokorejského původu Sumi Jo, krom jiného laureátka ceny Grammy (1992) a držitelka nominace na prestižního Oscara za realizaci písně k filmu Mládí režiséra Paola Sorrentina (2015).

Strmá pěvecká kariéra zavedla Sumi Jo do nejprestižnějších světových operních domů a koncertních síní. Na počátku tohoto prudkého vzestupu stál její dechberoucí výkon v roli Gildy ve Verdiho Rigolet tu v italském Terstu v roce 1986, který natolik upoutal pozornost legendárního dirigenta Herberta von Karajana, že sopranistku vzápětí obsadil do role Oskara ve Verdiho opeře Maškarní ples po boku Plácida Dominga na slavném Salzburském hudebním festivalu. Ve stejném roce Sumi Jo zvítězila v prominentní Mezinárodní soutěži Carla Alber ta Capelliho ve Veroně, která jí zcela otevřela brány těch nejslavnějších operních scén.

Počínaje tímto okamžikem se Sumi Jo stala široce vy hledávanou pěvkyní a pravidelným hostem prominentních hudebních center, jakými jsou například newyorská Metropolitní opera, londýnská Royal Opera v Covent Garden, milánská La Scala nebo Vídeňská státní opera. Její hlas však dalece přesáhl prostory těchto slavných domů, a zněl tak i na významných sportovních akcích – kupříkladu na fotbalovém mistrovství světa v Japonsku a Jižní Koreji (2002), olympijských hrách v Pekingu (2008) nebo při zahajovacím ceremoniálu mistrovství světa v atletice v jihokorejském Daegu (2011). Sumi Jo svým hlasem doprovodila rovněž návštěvu papeže Františka v Jižní Koreji v roce 2014.

Sumi Jo se na světových scénách pohybuje přes tři desetiletí a se svými více než padesáti nahrávkami patří k nejprodávanějším pěvkyním světa vážné hudby. Začátkem října se tato mimořádná hvězda hudebního nebe poprvé představí ve Zlíně, kde ji doprovodí orchestr Filharmonie Bohuslava Martinů pod vedením svého šéfdirigenta Roberta Kružíka.

 

Abonentní cyklus C je téměř vyprodán stávajícími předplatiteli.

Od 1.8.2022 se budou na pokladně FBM prodávat přístavky k tomuto koncertu.

Vstupenky si můžete rezervovat i telefonicky na číslech 577 005 742, 577 005 731, 734 641 782, 605 110 343.

Kongresové centrum Zlín

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika